X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent podpisał tzw. ustawę antysmogową. "Lobby gazowe wygrało"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 16:14
- Najpierw wykończy się polskie górnictwo, a później podniesie się maksymalnie ceny - tak Kazimierz Grajcarek, szef Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność, skomentował podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę tzw. ustawy antysmogowej.
Audio
  • Kazimierz Grajcarek o tzw. ustawie antysmogowej (Popołudnie z radiową Jedynką)
Smog nad Krakowem. Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę antysmogową. Nowe rozwiązania prawne mają przyczynić się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji
Smog nad Krakowem. Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę antysmogową. Nowe rozwiązania prawne mają przyczynić się do ograniczenia emisji szkodliwych substancjiFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Kazimierz Grajcarek tłumaczył, że prezydent nie zachował się wobec górników nielojalnie, ale w tej sprawie stawiali oni na inne rozwiązania. Jak mówił gość Jedynki, cel pozostał ten sam, czyli czyste powietrze, ale droga do niego powinna być zupełnie inna.

- Nasz pomysł polegał na tym, aby palić w naszym kraju polskim węglem. Niestety, lobby gazowe wygrało. Dostaliśmy jednak zapewnienia, że debata na ten temat będzie trwała - wyjaśnił.

Kazimierz Grajcarek dodał, że powinien powstać program dotyczący czystego powietrza, w którym byłaby współpraca pomiędzy producentami węgla a osobami odpowiedzialnymi za ochronę środowiska.

Czy uda się wypracować w tej sprawie kompromis? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Kazimierz Grajcarek (szef Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność)

Data emisji: 6.10.2015

Godzina emisji: 15.30

mr/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent podpisał tzw. ustawę antysmogową. "Nie chodzi o uderzenie w polskie górnictwo"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 14:51
Na stronie internetowej prezydenta napisano, że umożliwi ona m.in. zastosowanie na szczeblu lokalnym prawnych narzędzi poprawy jakości powietrza i ochrony przed hałasem.
rozwiń zwiń