X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miejsce kobiety w muzułmańskiej Algierii. Fakty i mity

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 16:02
- Kobiety nie mają tak słabej pozycji, jak sądzi się na Zachodzie. Mają równy dostęp do edukacji i rynku pracy – wyjaśnia prof. Bakhta Abdelhay, która w Polsce bierze udział w seminarium poświęconemu Gender Studies.
Audio
  • Czy kobieta w Algierii ma równie prawa z mężczyzną? (Jedynka/Popołudnie z Jedynką)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/randyvan

Prof. Bakhta Abdelhay – wykładowczyni na uniwersytecie w Mostaganem w Algierii – mówi, że w jej kraju kobiety są wynagradzane tak samo jak mężczyźni. - W Algierii nie ma nierówności pensji na tym samym stanowisku, uzależnionej od płci, a mam świadomość że przynajmniej w kilku krajach Europy takie nierówności są problemem – mówi gość Jedynki.

Profesor dodaje, że także w polityce rola kobiet nie jest ograniczana. Dziś w Algierii siedem kobiet piastuje stanowiska ministrów, a ponad 30 proc. składu parlamentu to kobiety. - Przepisy działają tak, by zachęcać kobiety do brania części władzy – mówi Abdelhay.

Profesor przyznaje, że w jej kraju religia jest bardzo istotna i w domu, i w pracy, zwłaszcza, że wszyscy Algierczycy deklarują, że są muzułmanami. Jak przekłada się to na praktyczną stronę życia społecznego? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi: Agnieszka Gulczyńska

Gość: prof. Bakhta Abdelhay (uniwersytet w Mostaganem) 

Data emisji: 12.10.2015 

Godzina emisji: 15.44

iz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Fabisiak: kobieta nie może się wpisać w męski scenariusz

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 13:45
Jeśli kobieta nie chce zostać wciągnięta w męską formułę polityki, musi obrać swoją drogę – mówiła w radiowej Jedynce Joanna Fabisiak, posłanka PO.
rozwiń zwiń