X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwa miliony Polaków pracuje bez umowy

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 16:20
- Wiele osób ma pół etatu legalnie, a drugie pół "pod stołem", często u tego samego pracodawcy - powiedział w "Popołudniu z Jedynką" Aleksander Łaszek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju.
Audio
  • Aleksander Łaszek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju o szarej strefie zatrudnienia (Popołudnie z Jedynką)
Aleksander Łaszek
Aleksander ŁaszekFoto: W. Kusiński / PR

Około dwóch milionów osób w Polsce pracuje "na szaro" - wynika z raportu przygotowanego przez fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju i think tanki z państw bałtyckich. 

- Szara strefa to aktywności legalne np. udzielanie korepetycji czy prace budowlane, ale nie rejestrowane - wyjaśnił Aleksander Łaszek. W badaniu FOR do takiej pracy przyznało się 9 procent pytanych. Jedna trzecia zna kogoś, kto wykonuje pracę bez formalnego zatrudnienia. - To relatywnie dużo - dodał gość Jedynki.

Kto najczęściej i dlaczego podejmuje się takiej pracy? Dlaczego ludzie sami proszą, aby zatrudnić ich bez oficjalnej umowy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. W niej również propozycje FOR ograniczenia szarej strefy.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Aleksander Łaszek (Forum Obywatelskiego Rozwoju)

Data emisji: 26.11.2015

Godzina emisji:
15.29

fc/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GUS: coraz więcej Polaków wyjeżdża z Polski za pracą

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 16:30
- Polaków przebywających czasowo za granicą jest więcej niż szacowaliśmy to w 2013 roku – przyznała w Jedynce Dorota Szałtys z Departamentu Badań Demograficznych i Rynku Pracy GUS.
rozwiń zwiń