Owsiak: wybierając sprzęt stawiamy na najnowszą technologię

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 17:00
- Kupiliśmy kilkadziesiąt specjalistycznych ultrasonografów z najwyższej półki. To pomaga w szybkiej diagnozie, w jak najszybszym wdrożeniu leczenia, w ratowaniu życia - wylicza Jerzy Owsiak.
Audio
  • Jerzy Owsiak mówi o sprzęcie kupionym za pieniądze zebrane podczas 23. finału WOŚP i o przygotowaniach do przyszłorocznej akcji (Popołudnie z Jedynką)
  • Szpital w Mrozach już cieszy się sprzętem kupionym przez WOŚP. Posłuchaj, jak zmieniło się życie pacjentów (Popołudnie z Jedynką)
Hasłem nadchodzącego 24. finału WOŚP będzie Mierzymy wysoko, jednym z jego celów jest zmiana warunków w jakich leczone są dzieci
Hasłem nadchodzącego 24. finału WOŚP będzie "Mierzymy wysoko", jednym z jego celów jest zmiana warunków w jakich leczone są dzieciFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zakończył się właśnie 43 konkurs ofert Fundacji WOŚP. Za pieniądze zebrane podczas 23. finału Fundacja zakupi m.in. 63 nowe urządzenia medyczne. - W tym roku zajmowaliśmy się w szczególny sposób czterema działami pediatrii. Pulmonologią związaną z mukowiscydozą, reumatologią, kardiochirurgią i onkologią - przypomina gość "Popołudnia z radiową Jedynką".

Co już udało się kupić z pieniędzy zebranych podczas styczniowej akcji? W jakich etapach odbywają się zakupy sprzętu? Kto wchodzi w skład komisji decydującej o tym jaki sprzęt kupić i do której placówki medycznej on trafi? Co już wiemy o kolejnym 24. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Jak układa się współpraca Fundacji WOŚP i Ministerstwa Zdrowia? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi: Kamila Terpiał

Gość: Jerzy Owsiak (prezes zarządu Fundacji WOŚP)

Data emisji: 27.11.2015

Godzina emisji:
15.31

gs/ag

Czytaj także

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosiła cel najnowszej zbiórki

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 14:09
Pieniądze zebrane w ramach 24. finału WOŚP zostaną przeznaczone na "zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych" oraz dla "zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jurek Owsiak: widzimy co dzieje się w pediatrii

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 14:00
Znamy już hasło 24. finału WOŚP, który odbędzie się na początku przyszłego roku. To "mierzyć wysoko". Główny cel zbiórki się nie zmienia. Pomoc najmłodszym i najstarszym.
rozwiń zwiń