Polskie Miss na wózku inspirują świat

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 17:31
- Chcemy, by Europa była bardziej zintegrowana i aby na konkursie Miss World Wheelchair wystąpiło więcej naszych sąsiadów - mówi Katarzyna Wojtaszek z Fundacji Jedyna Taka.
Audio
  • Katarzyna Kozioł i Katarzyna Wojtaszek zapowiadają Miss World Wheelchair (Popołudnie z Jedynką)
Kalendarz podsumowujący działania związane z wyborami Miss Polski na Wózku 2015 na rok 2016 już w sprzedaży W tej edycji oprócz przepięknych finalistek, na kartach kalendarza znajdują się towarzyszący im modele.
Kalendarz podsumowujący działania związane z wyborami Miss Polski na Wózku 2015 na rok 2016 już w sprzedaży! W tej edycji oprócz przepięknych finalistek, na kartach kalendarza znajdują się towarzyszący im modele. Foto: mat. promocyjne Fundacji Jedyna Taka

Wybory Miss Polski na wózku odbyły się już trzykrotnie, a takie kraje, jak Niemcy czy Holandia nie organizują ich w ogóle. - To nie jest zwykły konkurs piękności, idzie za nim wymiar społeczny, integracyjny - podkreśla gość Wojciecha Urbana.

Miss Polski na wózku
miss polski na wózku 2015 1200.jpg
Kobiecość w nowych warunkach

Najpiękniejsze Polki spotkały się w minionym tygodniu, by nagrać klip promujący konkurs Miss World Wheelchair, który odbędzie się we wrześniu 2017 w Warszawie. Na organizację wydarzenia przeznaczony zostanie m.in. cały dochód ze sprzedaży Kalendarza finalistek Miss Polski na Wózku 2016. Na grudniowej karcie znalazła się urzędującą miss - Katarzyna Kozioł. 

Jak zmieniło się jej życie od czasu wyboru? Posłuchajcie. Nasi goście zdradzają także szczegóły przyszłorocznych wyborów najpiękniejszej Polki poruszającej się na wózku.

Kalendarzowi oraz Wyborom Miss Polski na wózku patronuje radiowa Jedynka

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzenie: Wojciech Urban

Goście: Katarzyna Kozioł (Miss Polski na wózku 2015), Katarzyna Wojtaszek (prezes Fundacji Jedyna Taka)

Data emisji: 17.12.2015

Godzina emisji: 15.45

asz/pg

Czytaj także

I Wybory Miss Polski na wózku: Olga Fijałkowska Najpiękniejszą

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 07:00
- Każda z nas zasługuje na ten tytuł - powiedziała Olga Fijałkowska ze Starych Święcic odbierając tytuł Miss Polski na wózku. Pierwszemu w historii konkursowi patronowała radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II Wybory Miss Polski na wózku - kobiecość w nowych warunkach

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 17:46
- Mocno tego aspektu dotykamy, tu trzeba założyć sukienkę, buty na obcasie i pokazać się publicznie na wózku. Dla kobiet to temat trudny, chciałam się z nim zmierzyć, stąd decyzja o udziale w konkursie - mówi Beata Jałocha, finalistka II Wyborów Miss Polski na Wózku.
rozwiń zwiń