X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na jaką pomoc mogą liczyć polscy weterani?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 16:37
Ppłk Leszek Stępień, dyrektor Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa wyjaśnił, że w ostatnich latach w naszym kraju coraz więcej robi się, by pomóc weteranom i rodzinom żołnierzy poległych na misjach zagranicznych.
Audio
  • Czy weterani mogą w Polsce liczyć na należny im szacunek? (Popołudnie z Jedynką)
Ppłk Leszek Stępień
Ppłk Leszek StępieńFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jak mówił gość Jedynki, on sam wyjechał na misję do Afganistanu w 2002 roku. Podkreślił, że wtedy nie było systemowych rozwiązań dla rannych i poszkodowanych żołnierzy. Wyjaśnił, że bardzo pomogło w tej sprawie powstanie Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. - Zaczęło upominać się o prawa weteranów - zaznaczył. Z czasem stworzona została ustawa o weteranach działań poza granicami państwa, która rozwiązuje większość systemowych problemów.

W tym roku po raz pierwszy obchodzimy Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Przypada ono 21 grudnia, jako upamiętnienie najbardziej tragicznego dnia polskich misji zagranicznych. To właśnie 21 grudnia 2011 roku pięciu polskich żołnierzy poległo podczas wybuchu w Ghazni.

Dlaczego ta data wywołuje kontrowersje? O tym w nagraniu audycji. Gość Jedynki mówił także o tym, jakie jest podejście Polaków do weteranów. Przedstawił, czego weteranom brakuje i jakich rozwiązań oczekują od państwa.

Od końca II wojny światowej poza granicami Polski zginęło lub poległo 120 polskich żołnierzy w misjach ONZ i operacjach NATO. Najwięcej w Afganistanie i Iraku.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi: Kamila Terpiał

Gość: ppłk Leszek Stępień (Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa)

Data emisji: 21.12.2015

Godzina emisji: 15.30

bk/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Dwudniowe uroczystości

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 14:41
Apel Pamięci w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, złożenie wieńca przed przed znajdującym się na terenie centrum pomnikiem poległych na misjach i przemówienie wiceministra obrony narodowej Bartłomieja Grabskiego - to część centralnych obchodów Dnia Pamięci.
rozwiń zwiń