Dominik Héjj: Polska jest potrzebna Orbanowi

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 18:00
 - Spotkanie z Beatą Szydło doskonale wpisało się w to, o czym Viktor Orban mówił od maja zeszłego roku, domagając się zmian w traktatach idących dalej niż propozycje Davida Camerona - ocenia politolog.
Audio
  • Dominik Héjj o wizycie premier Beaty Szydło na Węgrzech (Popołudnie z Jedynką)
- Orban nie jest instytucją charytatywną. Nie jest podmiotem, który w imię większych idei uderza w Brukselę. On to robi z wyrachowania politycznego i programy, który dawno zaprezentował - uważa Dominik Hjj
- Orban nie jest instytucją charytatywną. Nie jest podmiotem, który w imię większych idei uderza w Brukselę. On to robi z wyrachowania politycznego i programy, który dawno zaprezentował - uważa Dominik HéjjFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Orban jest jednym z nielicznych polityków pokazujących, że najważniejszy jest jego naród, jego wyborcy. Jeśli ma pieniądze, które mogą zapewnić Węgrom niższe opłaty, to nie ma sentymentów - przyznaje Dominik Héjj. 

Jakie zdaniem gościa "Popołudnia z Jedynką" jest najważniejsze zdanie poniedziałkowej konferencji Viktora Orbana i Beaty Szydło? Dlaczego spotkanie Szydło-Orban w Warszawie będzie ważniejsze? W jakich kwestiach Polska i Węgry pozostaną sojusznikami, a w jakich może to się nie udać? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi: Justyna Dżbik-Kluge

Gość: Dominik Héjj (politolog, dziennikarz, wykładowca, redaktor naczelny portalu kropka.hu)

Data emisji: 8.02.2016

Godzina emisji: 16:16

gs/mk

Czytaj także

"Strefa Schengen właśnie umiera". Viktor Orban alarmuje

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 18:20
Premier Węgier w czasie wizyty w Bułgarii ponownie skrytykował Unię Europejską. Zarzucił jej stosowanie podwójnych standardów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Szydło na Węgrzech. Umacnia się współpraca Grupy Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 20:20
Polska i Węgry chcą, aby Grupa Wyszehradzka przedstawiła wspólne stanowisko w sprawach europejskich. Zapowiedzieli to premierzy Beata Szydło i Viktor Orban, którzy spotkali się w Budapeszcie.
rozwiń zwiń