X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poseł PiS zarzuca rządowi zaniedbania

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 20:13
Jerzy Polaczek (PiS): Nie działa nadzór nad bezpieczeństwem w ruchu kolejowym, ale także w ruchu lotniczym.
Audio
Jerzy Polaczek w studiu radiowej Jedynki
Jerzy Polaczek w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Były minister infrastruktury Jerzy Polaczek, poseł PiS, kwestionuje sprawność krajowego systemu bezpieczeństwa ruchu kolejowego i lotniczego. Zdaniem posła, premier powinien przedstawić w tej sprawie informację. Urząd Transportu Kolejowego utracił - w ocenie gościa radiowej Jedynki - zdolność do wykonywania swoich ustawowych zadań dotyczących bezpieczeństwa. Zdaniem Polaczka, jest to efekt błędnych decyzji personalnych.

- Nastąpiło systemowe rozprężenie w tych podmiotach, które operują na polskiej sieci i jest zagrożenie, że nie działa prewencja, która powinna reagować na potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu - mówi polityk w "Popołudniu z Jedynką". Zwraca uwagę, że ani w UTK, ani w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego nie ma obecnie szefów. Od ponad pół roku w UTK nie ma też szefa departamentu ruchu kolejowego. - Premier - gdyby dzisiaj chciały wyciągać konsekwencje - to nie ma kogo odwołać - uważa Jerzy Polaczek.

Były minister przypomina, że do katastrofy doszło na odcinku, którego remont zakończył się zaledwie w grudniu. Podkreśla, że liczba wypadków kolejowych po roku 2010 zaczęła rosnąć. Ma to - jego zdaniem - związek z realizacją zadań przez przewoźników i zarządcę narodowej infrastruktury kolejowej a także z funkcjonowaniem Urzędu Transportu Kolejowego. Poseł Jerzy Polaczek powiedział, że ze względu na żałobę narodową nie chce się odwoływać do konkretów związanych z katastrofą pod Szczekocinami, ale jest to jego zdaniem fotografia stanu bezpieczeństwa państwa.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

- Na to odgałęzienie Centralnej Magistrali Kolejowej ma za dwa lata wjechać Pendolino, które ma rozwijać prędkość do 200 kilometrów na godzinę. Trzeba się do tego przygotować - zwraca uwagę poseł PiS. Postuluje pilną zmianę prawa, a przede wszystkim przepisów wykonawczych do ustawy o transporcie kolejowym.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

(ag)

Zobacz więcej na temat: jerzy polaczek transport
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zarzut dla dyżurnego ruchu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 23:00
Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna nie przestawił urządzeń kolejowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie koleje najniebezpieczniejsze w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 16:04
Komisja Europejska zaoferowała Polsce pomoc ekspercką w związku z katastrofą kolejową pod Szczekocinami w której zginęło 16 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katastrofa kolejowa. Kto jest winien tragedii?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 17:11
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienia świadka katastrofy. To było straszne

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 19:19
I nawet nie pogięte wagony, ale krzyki i jęki ludzi. - To było przerażające - wspomina rolnik, który był wśród pierwszych na miejscu katastrofy pod Szczekocinami.
rozwiń zwiń