Razem możemy pokonać Tuska

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 16:59
Andrzej Romanek ("Solidarna Polska"): Moja partia jest szansą dla PiS na przejęcie przez prawicę władzy w kraju.
Audio
Sejm RP
Sejm RPFoto: sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski

 

Andrzej Romanek z Solidarnej Polski nie zgodził w radiowej Jedynce z tezami głoszonymi przez Jarosława Kaczyńskiego, że "ci, którzy dzielą, odchodząc nie służą zwycięstwu, służą drugiej stronie".

W "Popołudniu z Jedynką" podkreślił, że jego formacja odwołuje się do "dobrych czasów, do roku 2005", kiedy to podzielona prawica zawiązała koalicję, co pozwoliło rządzić tej formacji przez dwa lata.

- Chcemy budować szeroki front prawicowy, ale nie znaczy, że ma on być pod jednym przywództwem. To mogą być dwie formacje prawicowe, które pozwolą Polakom mieć prawo wyboru i przede wszystkim wygrać prawicy wybory i rządzić w naszym kraju - podkreślił.

Andrzej Romanek zauważył, że Jarosław Kaczyński ogłosił decyzję o kandydowaniu na prezydenta Polski dopiero po tym, jak taką chęć zadeklarował Zbigniew Ziobro. Poseł Solidarnej Polski narzekał, że przywódca PiS podzielił się ze swoją decyzją w nieodpowiednim czasie, gdyż w Wielki Piątek.

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Jego zdaniem, dzięki istnieniu jego partii PiS ma szansę na koalicję, a prawica na przejęcie władzy.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

(pp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Rozpoczynamy drogę ku zwycięstwu"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 13:28
Na kongresie założycielskim Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro mówił, że ta partia będzie lojalnie i konsekwentnie reprezentować interesy zwykłych Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Ziobro szefem partii Solidarna Polska

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 17:51
Solidarna Polska przekształciła się oficjalnie w partię polityczną. Wiceprezesami ugrupowania zostali Beata Kempa i Jacek Kurski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczyński: Solidarna Polska szkodzi prawicy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 17:40
Lider PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że nie jest w stanie powiedzieć niczego pozytywnego o nowej partii politycznej.
rozwiń zwiń