Razem możemy pokonać Tuska

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 16:59
Andrzej Romanek ("Solidarna Polska"): Moja partia jest szansą dla PiS na przejęcie przez prawicę władzy w kraju.
Audio
Sejm RP
Sejm RPFoto: sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski

 

Andrzej Romanek z Solidarnej Polski nie zgodził w radiowej Jedynce z tezami głoszonymi przez Jarosława Kaczyńskiego, że "ci, którzy dzielą, odchodząc nie służą zwycięstwu, służą drugiej stronie".

W "Popołudniu z Jedynką" podkreślił, że jego formacja odwołuje się do "dobrych czasów, do roku 2005", kiedy to podzielona prawica zawiązała koalicję, co pozwoliło rządzić tej formacji przez dwa lata.

- Chcemy budować szeroki front prawicowy, ale nie znaczy, że ma on być pod jednym przywództwem. To mogą być dwie formacje prawicowe, które pozwolą Polakom mieć prawo wyboru i przede wszystkim wygrać prawicy wybory i rządzić w naszym kraju - podkreślił.

Andrzej Romanek zauważył, że Jarosław Kaczyński ogłosił decyzję o kandydowaniu na prezydenta Polski dopiero po tym, jak taką chęć zadeklarował Zbigniew Ziobro. Poseł Solidarnej Polski narzekał, że przywódca PiS podzielił się ze swoją decyzją w nieodpowiednim czasie, gdyż w Wielki Piątek.

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Jego zdaniem, dzięki istnieniu jego partii PiS ma szansę na koalicję, a prawica na przejęcie władzy.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

(pp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rozpoczynamy drogę ku zwycięstwu"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 13:28
Na kongresie założycielskim Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro mówił, że ta partia będzie lojalnie i konsekwentnie reprezentować interesy zwykłych Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Ziobro szefem partii Solidarna Polska

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 17:51
Solidarna Polska przekształciła się oficjalnie w partię polityczną. Wiceprezesami ugrupowania zostali Beata Kempa i Jacek Kurski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczyński: Solidarna Polska szkodzi prawicy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 17:40
Lider PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że nie jest w stanie powiedzieć niczego pozytywnego o nowej partii politycznej.
rozwiń zwiń