X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy generał Papała zginął przez przypadek?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 18:45
Goście "Popołudnia z Jedynką" nie byli zgodni co do twierdzeń prokuratury, jakoby Marek Papała został zastrzelony przez Igora Ł., pseudonim "Patyk", złodzieja samochodów.
Audio

Dwóch oskarżonych usłyszało zarzut zabójstwa byłego Komendanta Głównego Policji, Marka Papały. Podejrzanych o udział w sprawie jest pięć osób; jedna z nich przebywała już w więzieniu, pozostałe cztery zostały zatrzymane przez policję w poniedziałek. Jedna z zatrzymanych osób współpracuje z policją i ma status świadka koronnego.

Bertold Kitell z TVN zauważył w Jedynce, że prokuratura jest bardzo pewna swoich racji, ma zeznania świadka koronnego, dowody z oględzin miejsca zdarzenia i analizy materiału, który został wówczas zebrany. Zarazem przypomniał, że śledztwo w sprawie zabójstwa generała Marka Papały trwa od czternastu lat.

- Prokuratura nie udzieliła dziś odpowiedzi na pytanie, czy sprawcy wiedzieli do kogo strzelają. Jedno jest pewne: Igor Ł., pseudonim "Patyk", był na miejscu zdarzenia – zauważył. Jego zdaniem generał Papała nie był bardzo rozpoznawalną postacią, dlatego przychyla się do wersji o przypadkowym zabójstwie. Dziennikarz TVN dodał, że ofiarami grupy "Patyka" padali muzycy, aktorzy, posłowie i gangsterzy.  Decyzje o kradzieży samochodu były przez gangsterów podejmowane spontanicznie. Często dopiero po fakcie dowiadywali się, że skradli auto komuś ważnemu.

Z opinią Kitella nie zgadza się Violetta Krasnowska-Sałustowicz z "Newsweeka". Powiedziała ona, że nie znała do tej pory przypadku, w którym złodziej samochodu zabiłby kierowcę i odszedł, zostawiając auto... Zaznaczyła, że samochodem należącym do generała Papały był Daewoo espero. Ten model nie był wówczas "chodliwy", nie kradziono go na części.

- Co z zeznaniami gromadzonymi w tym śledztwie przez lata, o tym, że człowiek "Baraniny", znany z imienia i nazwiska, wkrótce potem zginął. (…) A dostał zlecenie szukania Daewoo espero (…) Ten cyngiel "Barańskiego" spotykał się z Mazurem. Nagle zupełnie odcinamy ten wątek i mówimy, że to był wypadek... - dziwiła się Violetta Krasnowska-Sałustowicz.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

(pp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Policja zatrzymała 4 osoby zamieszane w zabójstwo b. komendanta głównego policji Marka Papały

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 13:32
Wśród zatrzymanych jest Igor Ł, pseudonim Patyk, który był świadkiem koronnym w śledztwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabójca gen. Papały w rękach policji?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 14:39
Pięć osób, w tym świadka koronnego Igora Ł., ps. Patyk, zatrzymano w śledztwie dotyczącym zabójstwa byłego szefa policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jachowicz: "Patyk" zabił Papałę? Nie wierzę

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 15:06
Dwie osoby usłyszały zarzut zabójstwa Komendanta Głównego Policji Marka Papały.
rozwiń zwiń