Sinatra wyśpiewuje sobie nocną schadzkę

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 08:49
- To miłosna historia dwojga ludzi, którzy samotnie spacerują w nocy, szukając prawdziwej miłości, wreszcie spotykają się i odnajdują to, czego szukali - opowiada o klasyku "Strangers In The Night" Adam Halber.
Audio
Frank Sinatra syn włoskich emigrantów Natalii Della Garaventa oraz Antonina Martino Sinatry
Frank Sinatra syn włoskich emigrantów Natalii Della Garaventa oraz Antonina Martino SinatryFoto: materiały promocyjne

Najważniejsza piosenka Franka Sinatry ma swój początek w muzyce filmowej. - To jest dobry materiał na piosenkę. Gdyby dopisać do tego angielskie słowa, to Sinatra to może zaśpiewa - powiedział producent Franka Sinatry.


Artysta w pierwszym momencie zareagował tak: "to najgorsza, pieprzona piosenka, jaką słyszałem w życiu". Sinatra dał się jednak przekonać i nagrał "Strangers In The Night" dosłownie w ostatniej chwili, bo już ostrzyli sobie na nią zęby dużo młodsi piosenkarze.
O emocjonalnej frazie Sinatry "ubi-dubi-du", brawurowej wersji Violetty Villas i prawdopodobnych ormiańskich korzeniach "Strangers In The Night" posłuchaj w felietonie Adama Halbera.

usc

Czytaj także

Biografia Violetty Villas - prawda ciekawsza od mitu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 13:12
Książka "Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia" Izy Michalewicz i Jerzego Danilewicza to poruszająca, a chwilami nawet wstrząsająca historia gwiazdy polskich i amerykańskich estrad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śpiewają jak Frank Sinatra, choć na co dzień….

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 09:30
W 14. rocznicę śmierci jednego z najwybitniejszych piosenkarzy XX wieku przypominamy osoby, które zachwycają podobnym głosem.
rozwiń zwiń