Protest lekarzy. "Ruch po stronie prezesa NFZ"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 16:47
Przedstawiciel Naczelnej Rady Lekarskiej Jacek Kozakiewicz powiedział w "Popołudniu z Jedynką”, że pozytywne zaaprobowanie kandydatury wiceminister zdrowia Agnieszki Pachciarz na stanowisko prezesa NFZ to "dobry znak" dla środowisk lekarskich i pacjentów.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Gość radiowej Jedynki utrzymywał, że środowisko lekarskie z niecierpliwością oczekuje na podjęcie decyzji przez nowego prezesa NFZ w sprawie "fatalnego zarządzenia" wydanego przez byłego prezesa NFZ-u, dotyczącego karania lekarzy za błędnie wypisane recepty refundowane.

Jacek Kozakiewicz powiedział, że minister zdrowia Bartosz Arłukowicz złożył deklarację, że będzie się starał zmienić to zarządzenie.

Tymczasem Naczelna Rada Lekarska zaapelowała, by od 1 lipca lekarze wypisywali tylko pełnopłatne recepty na leki refundowane.

Zdaniem gościa Programu Pierwszego Radia władza nic nie zrobiła w tej sprawie od 10 lutego, gdy lekarze podnieśli temat tego zarządzenia.

- My czekamy, ruch jest po stronie prezesa NFZ, ja uważam, że nowy prezes sprosta temu zadaniu, bo wszyscy mówimy jednym głosem (…) i nie widzimy żadnych podstaw, aby trwać w tym dziwnym stanie prawnym – przekonywał.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

(pp)

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Czytaj także

Naczelna Rada Lekarska wezwała lekarzy do protestu

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 14:08
Medycy nie rezygnują z protestu. Od 1 lipca będą wypisywać recepty tylko na leki pełnopłatne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arłukowicz: nie ma podstaw do protestu lekarzy

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 14:00
Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz skomentował apel Naczelnej Rady Lekarskiej, by od 1 lipca medycy wypisywali pełnopłatne recepty na leki refundowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowoczesne leki na serce bez refundacji

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 16:41
Opublikowany wykaz leków refundowanych nie zawiera nowych preparatów potrzebnych chorym na serce i układ krążenia.
rozwiń zwiń