Co Iker Casillas dał Jolancie Kwaśniewskiej?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 17:24
Flaga Hiszpanii, piłka z autografami i zdjęcie drużyny - takie pamiątki przekazali na rzecz Fundacji Porozumienie Bez Barier piłkarscy mistrzowie Europy.
Audio
Jolanta Kwaśniewska odebrała, hiszpańską flagę i piłkę, obie podpisane przez hiszpańskich piłkarzy
Jolanta Kwaśniewska odebrała, hiszpańską flagę i piłkę, obie podpisane przez hiszpańskich piłkarzyFoto: PAP/Adam Warżawa

Futbolówka z podpisami m.in. Ikera Casillasa i Andresa Iniesty trafi na licytację. Jak przyznała Jolanta Kwaśniewska, pomysł narodził się na samym początku rozgrywek Euro 2012. - Uknuliśmy to jeszcze, zanim Hiszpania wygrała. Miałam wrażenie, że drużyna ma wielki potencjał i poprosiłam Hotel Gdańsk o pomoc w zdobyciu autografów - opowiadała szefowa Fundacji.

Była pierwsza dama wyjaśniła też, że pieniądze z licytacji przeznaczone zostaną na dobudowanie piętra w klinice onkologii dziecięcej, a potrzeba na ten cel około 4 mln zł. Flaga hiszpańska czeka na kolejną akcję Fundacji.

W 2002 roku, w ramach programu "One muszą żyć" organizacja wybudowała całkowicie nową, wolnostojącą Klinikę Hematologii i Onkologii Dziecięcej przy Akademii Medycznej w Gdańsku, w miejsce dotychczas funkcjonującego, ciasnego i mało przyjaznego dzieciom oddziału onkologicznego. Aktualnie Fundacja stara się zgromadzić środki na dalszą rozbudowę tego obiektu.

Więcej w materiale Katarzyny Kołodziejskiej.

ei

Czytaj także

Kwaśniewska: jest jeszcze tyle ciekawych projektów

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 13:18
- Im więcej zobowiązań, tym mądrzej staramy się naszym czasem dysponować. To jest dla mnie oczywiste - mówi Jolanta Kwaśniewska w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inwestujmy w nasze zdrowie"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 13:00
Do profilaktyki prozdrowotnej nawoływała w Jedynce Jolanta Kwaśniewska, była pierwsza dama, założycielka i prezeska Fundacji Porozumienie Bez Barier, współautorka książki "Co każdy duży chłopiec wiedzieć powinien".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Handel żywym towarem – także w czasie Euro?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 17:40
Eksperci ostrzegają, że mistrzostwa mogą być wydarzeniem, które dla swoich celów wykorzystają handlarze żywym towarem. Takie zagrożenie widzieli również goście "Pulsu Trójki".
rozwiń zwiń