Krajowy Fundusz Drogowy ma prawie 44 mld deficytu

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 17:00
Rząd utajnił szczegóły rozdysponowania 1,4 mld zł., które w tym roku otrzymują z Krajowego Funduszu Drogowego spółki zarządzające autostradami koncesyjnymi. Jerzy Polaczek z PiS napisał w tej sprawie interpelację.
Audio
Jerzy Polaczek w studiu radiowej Jedynki
Jerzy Polaczek w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

W radiowej Jedynce poseł PiS utrzymywał, że od trzech lat Sejm nie otrzymuje planu finansowego Krajowego Funduszu Drogowego. Dodał, że zaplanowany deficyt tej instytucji na koniec 2012 roku sięga prawie 44 mld zł.

Jerzy Polaczek w "Popołudniu z Jedynką” odniósł się też do informacji podanej przez "Dziennik Gazetę Prawną", że MSW chce, aby policjant mógł używać broni palnej także wobec kobiet w widocznej ciąży i dzieci poniżej 13. roku życia. Tłumaczył, że mamy w tej sprawie do czynienia z chaosem informacyjnym, co świadczy o braku profesjonalizmu niektórych urzędników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Zauważył, że w ciągu dnia wielokrotnie zmieniały się informacje dotyczące tej kwestii.

Jerzy Polaczek komentował też informację, że służby bezpieczeństwa dążą do tego, by zakup każdego zestawu telefonicznego w systemie pre-paid ("na kartę") był możliwy tylko po okazaniu dokumentu tożsamości. W "Sygnałach dnia” Wojciech Rafał Wiewiórowski, GIODO, przekonywał, że rejestrowanie danych osobowych każdej osoby, która kupuje kartę jest pomysłem "mocno ingerującym w kwestie związane z prywatnością”.

Jerzy Polaczek zgodził się z tymi ostrzeżeniami i dodał, że mamy do czynienia ze zwiększającą się ingerencją państwa i jej służb w życie osobiste obywateli.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.
(pp)

>>>Przeczytaj zapis rozmowy