X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krajowy Fundusz Drogowy ma prawie 44 mld deficytu

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 17:00
Rząd utajnił szczegóły rozdysponowania 1,4 mld zł., które w tym roku otrzymują z Krajowego Funduszu Drogowego spółki zarządzające autostradami koncesyjnymi. Jerzy Polaczek z PiS napisał w tej sprawie interpelację.
Audio
Jerzy Polaczek w studiu radiowej Jedynki
Jerzy Polaczek w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

W radiowej Jedynce poseł PiS utrzymywał, że od trzech lat Sejm nie otrzymuje planu finansowego Krajowego Funduszu Drogowego. Dodał, że zaplanowany deficyt tej instytucji na koniec 2012 roku sięga prawie 44 mld zł.

Jerzy Polaczek w "Popołudniu z Jedynką” odniósł się też do informacji podanej przez "Dziennik Gazetę Prawną", że MSW chce, aby policjant mógł używać broni palnej także wobec kobiet w widocznej ciąży i dzieci poniżej 13. roku życia. Tłumaczył, że mamy w tej sprawie do czynienia z chaosem informacyjnym, co świadczy o braku profesjonalizmu niektórych urzędników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Zauważył, że w ciągu dnia wielokrotnie zmieniały się informacje dotyczące tej kwestii.

Jerzy Polaczek komentował też informację, że służby bezpieczeństwa dążą do tego, by zakup każdego zestawu telefonicznego w systemie pre-paid ("na kartę") był możliwy tylko po okazaniu dokumentu tożsamości. W "Sygnałach dnia” Wojciech Rafał Wiewiórowski, GIODO, przekonywał, że rejestrowanie danych osobowych każdej osoby, która kupuje kartę jest pomysłem "mocno ingerującym w kwestie związane z prywatnością”.

Jerzy Polaczek zgodził się z tymi ostrzeżeniami i dodał, że mamy do czynienia ze zwiększającą się ingerencją państwa i jej służb w życie osobiste obywateli.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.
(pp)

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak