Tegoroczny Woodstock jak zwykle jest wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 19:39
Na Woodstocku pojawił się jeden z powstańców, Jerzy Łuczyński. - Chciał tam być w Godzinie W - opowiada Jerzy Owsiak. - Przybył z listem dla młodzieży, by nawiązać do tradycji. Ale nie tej zbrojnej, tylko tej związanej z honorem ludzi jego pokolenia.
Audio
Jurek Owsiak
Jurek OwsiakFoto: Agnieszka Janowska, mat. promocyjne

- "Godzina W" to już na Woodstocku pewna tradycja – opowiada Jurek Owsiak w Jedynce. – Jeśli są koncerty o tej porze, to je przerywamy. Odpalamy strażacką ręczną syrenę, puszczamy utwór Lao Che pt. "Godzina W", proszę też młodzież o chwilę pomyślenia o czasie powstania. 

Ale to nie koniec powstańczych akcentów podczas tgorocznego Woodstocku. W sobotnim, finałowym koncercie wystąpi bowiem szwedzka grupa Sabaton. - Mają w swoim repertuarze dwa bardzo ważne utwory - mówi gość radiowej Jedynki. - Pierwszy związany jest z bitwą nad Bzurą w 1939 roku i opowiada o 40-krotnej przewadze naszych przeciwników i honorze polskich żołnierzy, a drugi - traktuje o Powstaniu Warszawskim. Tu zresztą, jako statysta, występuje obecny wideminister obrony Narodowej, gen. Skrzypczak.

Na Woodstocku pojawią się także znamienici goście. Prezydent Bronisław Komorowski wraz z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem pojawią się w "Akademii Sztuk Przepięknych", w gigantycznym, mogącym pomieścić 3 tys. osób, namiocie. Więcej na te n temat, a także m. in. o tym, dlaczego nie warto brać ze sobą jedzenia na Woodstock, dowiesz się, słuchając całego nagrania rozmowy Daniela Wydrycha z Jerzym Owsiakiem, prosto z Przystanku Woodstock.

(kd)

Czytaj także

Polskieradio.pl i Czwórka wsparły WOŚP. Wylicytowano kanał radiowy w sieci!

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 18:00
Jubileuszowy XX Finał WOŚP za nami. Na antenie Czwórki trwała wielka, wyjątkowa aukcja. Zwyciężył w niej Kanar&Ramzes, który stworzy swój własny kanał radiowy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Owsiak chce wprowadzić nowy przedmiot szkolny

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 18:54
Na tegorocznych świadectwach uczniów szkół podstawowych, którzy wzięli udział w programie edukacyjnym "Ratujemy i uczymy ratować", pojawi się stosowna adnotacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka będzie Polska za 20 lat?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 16:57
Będą zamieszki na granicy polsko-chińskiej? Pociągi będą jeździć jeszcze wolniej, a my i tak będziemy podróżować samolotami? Jurek Owsiak też próbował odpowiedzieć na to pytanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Flaga Zimocha będzie na Przystanku Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 18:44
Jurek Owsiak zapowiada, że wielka flaga, która z inicjatywy popularnego radiowego dziennikarza sportowego powiewała nad głowami kibiców na stadionie we Wrocławiu, pojawi się również w Kostrzynie.
rozwiń zwiń