Dwa lata Bronisława Komorowskiego - debata w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 19:06
Mija 2. rok prezydentury Bronisława Komorowskiego. O tym, jak ten polityk sprawdził się na stanowisku głowy państwa debatowali w studiu radiowej Jedynki politycy najważniejszych polskich ugrupowań.
Audio
Prezydent RP Bronisław Komorowski
Prezydent RP Bronisław KomorowskiFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

6 sierpnia 2010 roku Komorowski złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Wcześniej przez 4 miesiące pełnił obowiązki głowy państwa po tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

>>>Przeczytaj zapis całej Debaty

Przez 2 lata Komorowski jako prezydent podpisał niemal 400 ustaw, 2 zawetował, 3 skierował do Trybunału Konstytucyjnego, do Sejmu trafiło 8 projektów jego autorstwa. Prezydent złożył także 48 wizyt zagranicznych i ułaskawił ponad 160 osób. To statystyka, a jak oceniają prezydenta Polacy i politycy poszczególnych ugrupowań? Czy rzeczywiście to właśnie PiS najczęściej i najostrzej krytykuje urzędującą głowę państwa?

W studiu Jedynki o prezydenturze Bronisława Komorowskiego dyskutowali: Julia Pitera z Platformy Obywatelskiej, Tadeusz Sławecki z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Józef Oleksy z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Jerzy Rembek z Solidarnej Polski, Mariusz Antoni Kamiński z Prawa i Sprawiedliwości, oraz Łukasz Gibała z Ruchu Palikota.
Posłuchaj prowadzonej przez Przemysława Szubartowicza debaty politycznej w studiu radiowej Jedynki, klikając w załączony plik dźwiękowy.

Cotygodniowa debata w Jedynce w każdy wtorek po godz. 18.10. Zapraszamy.

Czytaj także

Jerzy Owsiak chce wprowadzić nowy przedmiot szkolny

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 18:54
Na tegorocznych świadectwach uczniów szkół podstawowych, którzy wzięli udział w programie edukacyjnym "Ratujemy i uczymy ratować", pojawi się stosowna adnotacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pomóc branży budowlanej?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 19:12
Według raportu opracowanego przez Euler Hermes w pierwszych czterech miesiącach 2012 roku upadło 300 polskich firm, z czego większość stanowiły firmy budowlane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera taśmowa uruchomiła lawinę pomysłów

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 19:29
Zmiana bądź całkowita rezygnacja z ustawy kominowej, komisja śledcza albo niezależna od rządu rada, odpowiedzialna za spółki skarbu państwa? To tylko część pomysłów proponowanych przez polityków i ekspertów po ujawnieniu tzw. taśm PSL.
rozwiń zwiń