18. Przystanek Woodstock przeszedł do historii

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 18:49
W sobotę zakończył się największy festiwal muzyczny w Polsce. Czas na podsumowania.
Audio
18. Przystanek Woodstock przeszedł do historii
Foto: wosp.org.pl

Kolejny Przystanek Woodstock przechodzi do historii. Ponad 500 tysięcy osób bawiło się w Kostrzynie nad Odrą przy wspaniałej muzyce. Specjalne aranżacje starych utworów przygotowane przez rodzimych artystów pięknie rozbrzmiewały podczas festiwalu. Utwór ‘’Wszyscy mamy źle w głowach’’ Elektrycznych Gitar został odśpiewany niemalże przez wszystkich uczestników.
- Ta pieśń zresztą jak każda rozbrzmiała przepięknie, tam wszyscy śpiewali. W kolejce po jedzenie, po napój, dosłownie wszędzie śpiewali ‘’Wszyscy mamy źle w głowach’’ – powiedział w radiowej Jedynce Jurek Owsiak, szef fundacji WOŚP.

W tym roku na festiwalu pojawili się znamienici goście: prezydenci Polski Bronisław Komorowski oraz Niemiec Joachim Gauck. Obaj wzięli udział w Akademii Sztuk Przepięknych. Bez wątpienia była to symboliczna chwila dla wszystkich uczestników festiwalu.
Nadzwyczaj spokojna, pod względem bezpieczeństwa, XVIII edycja festiwalu zakończyła się utworem odśpiewanym przez Piotra Bukartyka.

Program Pierwszy Polskiego Radia objął Przystanek Woodstock swoim patronatem.

Rozmawiał Daniel Wydrych.

Czytaj także

Tegoroczny Woodstock jak zwykle jest wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 19:39
Na Woodstocku pojawił się jeden z powstańców, Jerzy Łuczyński. - Chciał tam być w Godzinie W - opowiada Jerzy Owsiak. - Przybył z listem dla młodzieży, by nawiązać do tradycji. Ale nie tej zbrojnej, tylko tej związanej z honorem ludzi jego pokolenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwaj prezydenci na imprezie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 14:51
Czegoś takiego jeszcze chyba nie było. Prezydenci dwóch państw przyjechali na Przystanek Woodstock i dyskutowali z młodzieżą. To ewenement, aby dwaj prezydenci otwierali imprezę muzyczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

2 tys. osób pilnuje porządku na Woodstocku

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 10:34
Trwa 18. już Przystanek Woodstock. Do Kostrzyna nad Odrą zjechało już pół miliona osób. Mimo to, na festiwalu jest zadziwiająco bezpiecznie, a wszyscy świetnie się bawią.
rozwiń zwiń