X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ciosek: wejście Rosji do WTO nam się opłaca

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 15:34
Przewodniczący Rady Polsko-Rosyjskiej Izby Handlowo-Przemysłowej, były ambasador Polski w ZSRS i Rosji Stanisław Ciosek przyznał w radiowej Jedynce, że nasz kraj i inne państwa zyskają na rozszerzeniu WTO.
Audio
Stanisław Ciosek w studiu radiowej Jedynki
Stanisław Ciosek w studiu radiowej JedynkiFoto: Andrzej Żak/PR

Rosja przystępuje do WTO, czyli Światowej Organizacji Handlu. Do tej pory była największą gospodarką pozostającą poza tym gronem. Od środy jest 156 krajem należącym do WTO.

Wyjaśnia, że WTO to zespół norm, pewien wzorzec zachowań gospodarczych, do których przestrzegania zobowiązują się członkowie tej organizacji. A to - jak dodał Stanisław Ciosek - czyni partnera bardziej wiarygodnym.

W ramach wejścia do WTO, Rosja zgodziła się na obniżenie ceł importowych. W opinii Stanisława Cioska dla nas będzie to szczególnie ważne między innymi w przypadku polskiej żywności, ale także materiałów budowlanych. W jego opinii polskie towary są coraz lepiej oceniane w Rosji.

Wejście Rosji do tej organizacji traktowane jest jako największy krok na drodze do dalszej liberalizacji handlu światowego od 10 lat, od kiedy do WTO przystąpiły Chiny. Negocjacje Rosji z WTO trwały 18 lat i zajęły więcej czasu niż jakiemukolwiek innemu państwu.

Według rosyjskich ekspertów, członkostwo w WTO pozwoli Moskwie odzyskać stracone wpływy z eksportu.

Różne ograniczenia na import towarów z Rosji wprowadziło ponad 20 państw w tym USA, Chiny, Indie i Unia Europejska. Rosja teraz będzie musiała zmniejszyć cła importowe na szereg towarów oraz ograniczyć wsparcie państwa między innymi dla rolnictwa.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja została oficjalnie 156. członkiem WTO

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 06:35
Negocjacje Rosji ze Światową Organizacją Handlu (WTO) trwały 18 lat. Wejście do organizacji zabrało Federacji Rosyjskiej więcej czasu niż jakiemukolwiek innemu państwu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja w WTO, czyli kto kogo potrzebuje bardziej?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 17:56
- Teraz możemy powiedzieć, że WTO rzeczywiście ma charakter globalny, ponieważ z nielicznymi wyjątkami obejmuje wszystkie najważniejsze gospodarki - mówi dr Jarosław Ćwiek-Karpowicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń