X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Niesmak po aresztowaniu Marcina P. w dniu debaty"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 18:53
Janusz Kaczmarek, były prokurator krajowy, były MSZiA, obecnie prawnik powiedział w "Popołudniu z Jedynką", że chciałby wierzyć, że w Polsce prokuratura nie jest dyspozycyjna wobec rządzących.
Audio
Niesmak po aresztowaniu Marcina P. w dniu debaty
Foto: PAP/Adam Warżawa

W tym samym czasie kiedy w sejmie trwała debata na temat afery Amber Gold, aresztowano jej szefa Marcina P. na trzy miesiące.

- Chciałbym wierzyć, że tydzień temu prokuratura nie miała materiału dowodowego, takiego jakim dysponowała w dniu wczorajszym, kiedy kierowała wniosek o aresztowanie. W przeciwnym razie musiałbym się poddać i powiedzieć, że prokuratura na użytek opinii społecznej, czy tego, że dzisiaj jest debata sejmowa, zadziałał na pokaz – podkreślił Janusz Kaczmarek. – Niesmak i tak pozostaje.

Janusz Kaczmarek pochwalił w radiowej Jedynce przemowę Donalda Tuska w sprawie Amber Gold, podobnie prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Więcej o aferze Amber Gold

W Programie Pierwszym Polskiego Radia utrzymywał, że widzi "symptomy złego działania” prokuratury. Jego zdaniem w listopadzie 2011 roku prokurator generalny powinien dostać pismo KNF-u informujące o tym, że prokuratura gdańska działa w sposób niewłaściwy, a jednocześnie, że "jest firma, która za chwilę może doprowadzić do oszustwa tysięcy osób”.

Janusz Kaczmarek przyznał, że nie może powiedzieć, że za czasów jego urzędowania w prokuraturze "wszystko było w porządku”.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gorąca debata w Sejmie? Na świeczniku "Ambergate"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 06:30
Posłowie wysłuchają informacji Donalda Tuska i prokuratora generalnego na temat działań instytucji państwowych w sprawie spółki Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera Amber Gold w Sejmie. Szykuje się maraton pytań (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 07:35
Zdaniem wicemarszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, dziś okaże się, którzy politycy są za prawdą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Amber Gold. Rząd pod ostrzałem opozycji

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 21:30
Rząd musiał odpowiedzieć na setki trudnych pytań posłów opozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seremet: te zdarzenia nigdy nie powinny zaistnieć

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 12:17
Wszyscy mają świadomość, że w ostatnim czasie doszło do zdarzeń, które nie powinny zaistnieć - powiedział w Sejmie prokurator generalny Andrzej Seremet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot : odwołajmy tę karawanę z gibonami

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 14:35
- Odwołajmy "karawanę z gibonami, Głodziami i Gowinami - zafundujmy Polsce rząd, na jaki Polska oczekuje" - apelował podczas debaty ws. Amber Gold Janusz Palikot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalisz: premier zapomina o tym, co to jest państwo

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 15:12
Ryszard Kalisz (SLD) przekonywał w trakcie sejmowej debaty ws. Amber Gold, że państwo musi zagwarantować bezpieczeństwo ekonomiczne osobom korzystającym z usług instytucji parabankowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk: nie zamierzam uciekać od odpowiedzialności

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 16:09
Donald Tusk, odpowiadając na wystąpienia posłów ws. Amber Gold, zaznaczył, że wśród 9 tys. pism od posłów, które trafiły do rządu od stycznia tego roku, żadne nie dotyczyło Amber Gold i OLT Express.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awantura w Sejmie. "Premier minął się z prawdą"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 17:08
Poseł PiS - Przemysław Wipler - złożył wniosek o ogłoszenie przerwy w obradach Sejmu po to, aby premier zapoznał się z interpelacją w sprawie Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maraton pytań o Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 18:00
O pracę syna premiera dla OLT Express oraz o to, jak rząd zamierza pomóc ofiarom Amber Gold - pytali m.in. posłowie w związku z informacją w Sejmie przedstawicieli rządu i prokuratora generalnego ws. Amber Gold.
rozwiń zwiń