Tomasz Zimoch tworzy księgę problemów polskiego sportu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 18:21
Sport jest jeden, czy w kilku odmianach? - na to pytanie szukał odpowiedzi dziennikarz radiowej Jedynki - Tomasz Zimoch.
Audio
Choinki Jedynki 2013 - Tomasz Zimoch
"Choinki Jedynki 2013" - Tomasz ZimochFoto: Marlena Borawska/PR

- Sport jest jeden, ale musimy go podzielić na sport powszechny i na sport wyczynowy, który wzbudza wiele emocji i przyciąga na stadiony mnóstwo kibiców, a także ociera się o wielkie pieniądze, wielkie gwiazdy. Jest to skomplikowane pytanie, bez jednoznacznej odpowiedzi - stwierdził Paweł Słomiński, trener kadry pływackiej.

Adam Małysz, legenda polskich skoków narciarskich, również nie był w stanie udzielić precyzyjnej odpowiedzi na pytanie: "Jaki jest polski sport?".

- Dla sportowca niewątpliwie bardzo ważny, dla widza, to zależy od sytuacji, na pewno ten popularny. Jesteśmy małym krajem i tych sportowców nie mamy wcale aż tak dużo. Myślę, że WF w szkołach obecnie jest dosyć kiepski, dzięki czemu tych sportowców nam nie przybywa - wyjaśnił Małysz.

Tomasz Zimoch dopytywał również, czy polski sport jest dobrze zorganizowany.

- To jest wielki problem, dlatego, że jest zorganizowany na tym wysokim poziomie, ale bardzo często jest odbierany w ten sposób, że musisz czegoś dokonać, by mieć jakiekolwiek finansowanie i by móc dalej trenować i osiągać sukcesy. W wielu krajach jest zupełnie inaczej. Najpierw jest dofinansowanie po to, by rodziły się gwiazdy - wyjaśnił były skoczek narciarski.

Dziennikarz radiowej Jedynki poprosił swoich gości o podpisanie się w radiowej księdze problemów polskiego sportu. "Minimum słów, maksimum działania" - takie hasło powinno nam przyświecać, oznajmił Tomasz Zimoch.

Posłuchaj całej debaty dotyczącej polskiego sportu.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Zimoch apeluje: zaprośmy medalistów z Londynu na mecz Polska - Anglia!

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 09:18
Dziennikarz Polskiego Radia Tomasz Zimoch wyszedł z inicjatywą, by na meczu Polska - Anglia w ramach eliminacji mistrzostw świata uhonorować polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile kosztuje złoty medal? Sporo wysiłku i pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 14:14
Rafał Wilk z XIV letnich igrzysk paraolimpijskich wrócił z dwoma złotymi medalami. W rozmowie z Tomaszem Zimochem zaznaczył, że sukces nie przyszedł łatwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Medaliści na meczu Polska - Anglia? Piłka po stronie PZPN

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2012 16:11
Dziennikarz Polskiego Radia Tomasz Zimoch oficjalnie zaapelował do PZPN o zaproszenie polskich medalistów z igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich na mecz Polska - Anglia.
rozwiń zwiń