X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Źle przygotowany adwokat utrudnia pracę sądu"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 16:52
Rafał Dębowski z Naczelnej Rady Adwokackiej powiedział, że dostęp do zawodu adwokata jest otwarty.
Audio
  • Rafał Dębowski z Naczelnej Rady Adwokackiej w Jedynce
Źle przygotowany adwokat utrudnia pracę sądu
Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

- Poprzeczką jest jedynie wiedza, której poziom ustala minister sprawiedliwości. Jeśli komuś wadzi to, że wiedza jest barierą do zawodu tzn., że chciałby, żeby dostęp był dla każdego również dla tego, kto nie ma wiedzy - powiedział gość Rozmowy dnia w Jedynce.

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów, m.in. adwokatów, notariuszy, komorników, radców prawnych. Pierwsza transza obejmuje całościową lub częściową deregulację 50 zawodów.

- Ta regulacja jest obojętna dla adwokatów bardziej dotyczy aplikantów adwokackich, bo ich dotykają proponowane przepisy dotyczące okresu wykonywania aplikacji po zakończeniu szkoleń aplikacyjnych - uważa Dębowski.

Dębowski powiedział, że chciałby, aby regulacje gwarantowały obywatelom poziom bezpieczeństwa prawnego. Jednak - jak mówił - powstaje pytanie jaki jest powód, aby dopuścić osoby wykonujące zupełnie inny zawód niż zawód adwokata, myślę o legislatorach, do możliwości zdawania egzaminu adwokackiego z pominięciem ścieżki aplikacyjnej. Co roku parę tysięcy osób dostaje się na aplikacje i ta ścieżka jest uznawana jako najlepsza droga wejścia do zawodu - zauważył.

Jak mówił zaniepokojeni są prezesi sądów, sędziowie i prokuratorzy tym, że procesy będą źle przebiegały. - Adwokat jest pomocnikiem sądu w rozstrzyganiu spraw, a źle przygotowany adwokat jednak utrudnia - powiedział.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd przyjął projekt nowelizacji deregulacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 14:19
Ministrowie przyjęli projekt przygotowany przez resort sprawiedliwości. Zmiany dotyczą 50 zawodów.
rozwiń zwiń