X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tysiąc osób chce walczyć o 30 tys. zł. Uzbrojeni będą w pióra

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 18:52
Blisko 1000 osób zasiądzie 21 października w sali Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach, aby zmierzyć się z najgorszymi koszmarami ortograficznymi. Do wygrania 30 tys. zł.
Audio
Tysiąc osób chce walczyć o 30 tys. zł. Uzbrojeni będą w pióra
Foto: Glow Images/East News

Pomysłodawczynią imprezy była Krystyna Bochenek, dziennikarka Radia Katowice, Senator RP i Wicemarszałek Senatu RP VII kadencji, która zginęła w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. Pierwsze dyktanda doskonale pamięta jej mąż.

>> Tu znajdziesz transmisję audio i wideo Dyktanda 2012
- Dzieci były jeszcze małe i Krystyna opowiedziała mi o dyktandzie, które odbywa się we Francji. Zasugerowała, że może warto zrobić coś takiego u nas. Pierwsze nagrody to były jakieś słowniki, które nie miały wielkiej wartości. Ale wkrótce zainteresowanie przekroczyło wszelkie oczekiwania. Musieliśmy nawet prosić o ochronę policji, bo tylu było chętnych, że wyłamali drzwi – wspominał prof. Andrzej Bochenek.
Tegoroczne dyktando będzie pierwszym po przerwie i bez Krystyny Bochenek. Mimo obaw organizatorów, zainteresowanie było jednak bardzo duże.

/

A jaki będzie tekst dyktanda? Jego autor, prof. Andrzej Markowski zdradził, że zawsze układa tekst trudny i później go… utrudnia. – Bo jak czytam, to zaczynam myśleć, że na pewno jest taki pan X albo pani Y, którzy znają wszystko, co przygotowałem. Bo na przykład wiele razy już pisali dyktando. I muszę wymyślić wyraz z którym mogli się jeszcze nie zetknąć – tłumaczył prof. Andrzej Markowski.

>> Szukasz ciekawostek językowych? Zapraszamy do odwiedzenia audycji "Zabawy z Językiem" w radiu internetowym moje.polskieradio.pl

Dyktanda można pisać także przez komunikator GG:33. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Komunikatora GG.
Patronem medialnym Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego Dyktando 2012 jest radiowa Jedynka. Informacje o niedzielnym wydarzeniu będziemy podawać już przez cała sobotę. Zaprosimy m.in. do audycji poświęconej wulgaryzmom i pułapkom ortograficznym, które się w nich czają. A w porannych "Sygnałach dnia” w ramach "100 sekund polszczyzny” Małgorzata Tułowiecka porozmawia z prof. Andrzejem Markowskim, autorek tekstu dyktanda.

O tym, co czeka ortograficznych śmiałków, słuchaj w materiale Katarzyny Pilarskiej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagrodzono dziennikarzy najlepiej piszących o Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 18:17
13 marca w siedzibie Polskiego Radia w Katowicach odbyła się uroczysta gala finałowa pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek.
rozwiń zwiń