X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polską gospodarkę czeka twarde lądowanie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 19:25
- W przyszłym roku czeka nas największe spowolnienie gospodarcze od kilkunastu lat – oceniał w "Popołudniu z Jedynką" Ignacy Morawski, ekonomista z Polskiego Banku Przedsiębiorczości.
Audio
Zakupy w supermarkecie
Zakupy w supermarkecieFoto: Glow Images/East News

Jego zdaniem  dane GUS-u wpisują się w scenariusz dość silnego hamowania polskiej gospodarki.W pierwszych 9 miesiącach tego roku rozwijała się wolniej niż w tym samym czasie roku poprzedniego. Obserwowano pogorszenie wyników uzyskiwanych w wielu obszarach naszej gospodarki - na przykład produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się nieco poniżej poziomu sprzed roku. Odnotowano również spadek produkcji budowlano-montażowej. Więcej co prawda kupowaliśmy, ale sprzedaż detaliczna zwiększyła się w niewielkim stopniu.

Ignacy Morawski ostrzegał, że czeka nas "twarde lądowanie”, a sytuacja gospodarcza naszego kraju będzie dużo gorsza niż była do tej pory.

- Nie wykluczałbym nawet, że Polska doświadczy recesji – dodał gość Programu Pierwszego Polskiego Radia

Ignacy Morawski utrzymywał, że mamy do czynienie z coraz słabszą konsumpcją. Jeśli uwzględnimy wzrost cen, to realnie sprzedaż w ostatnim czasie spadła.

- Mamy największy spadek płac realnych od 2004 roku. Wtedy, co prawda płace też spadały, ale zmniejszało się także bezrobocie, powoli rosło zatrudnienie. Generalnie klimat w gospodarce się poprawiał (…) teraz się pogarsza, bezrobocie rośnie, zatrudnienie spada, mamy spadek wartości kredytów konsumpcyjnych – przekonywał ekonomista z Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GUS: gospodarka zwalnia. Bezrobocie na tym samym poziomie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 11:22
W pierwszych 9 miesiącach tego roku rozwijała się wolniej niż w tym samym czasie roku poprzedniego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opozycja o budżecie. "Państwo Tuska jak menel"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 14:02
Polityk Solidarnej Polski Jacek Bogucki uważa, że państwo Donalda Tuska zachowuje się "jak najgorszy menel, który wyniesie z domu wszystko i sprzeda, i pożyczy jeszcze u kolegów"
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Może za dwa pokolenia dogonimy Niemcy”

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 17:45
Opozycja krytykuje projekt budżetu jako nierealny, bez pomysłów. - Ucina ulgi na Internet, ściąga kary za mandaty. To ruchy księgowego powiatowego, a nie ministra finansów – komentuje jeden z posłów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obniżyć składki dla pierwszych kontraktów o pracę"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 18:21
Założenia budżetowe przedstawione przez ministra finansów Jacka Rostowskiego skrytykował w radiowej Trójce poseł PiS Paweł Szałamacha.
rozwiń zwiń