"Musimy popracować nad jakością sędziów i prawa"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 18:25
Zdaniem posła Andrzeja Rozenka z Ruchu Palikota zatrzymanie samotnej matki z Opola świadczy o tym, że "wymiar sprawiedliwości w Polsce zaczyna być patologiczny".
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Dwójka małych dzieci trafiła do pogotowia opiekuńczego w Opolu po tym, jak policjanci zabrali ich matce, która nie zapłaciła 2,3 tys. zł kary nałożonej przez Urząd Skarbowy. Kobiecie grozi ponad 20 dni pozbawienia wolności. Premier zapowiedział kontrolę w policji i wymiarze sprawiedliwości.
Zdaniem gościa programu "Mam swój rozum" radiowej Jedynki Mariusza Antoniego Kamińskiego z PiS ta sprawa jest bulwersująca. - Chyba każdy Polak łapie się za głowę i zastanawia, jak to jest możliwe, że w demokratycznym państwie gangsterzy z Pruszkowa wychodzą na wolność, a normalna obywatelka za dług jest ścigana przez policję - powiedział. W ocenie Kamińskiego zupełnie niezrozumiałe jest to, że samotnej matce zamienia się karę grzywny na więzienie.
Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota poinformował, że jego partia zwróciła się do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, by zarządził kontrolę w sądzie, który wydał decyzję o zatrzymaniu kobiety. - Sędzia po to tyle lat się uczy tego zawodu, żeby potem wydawać rozsądne wyroki. Ten wyrok do rozsądnych nie należy - zaznaczył. Dodał, że to kolejny przykład na to, że "wymiar sprawiedliwości w Polsce zaczyna już być patologiczny".
- Od 23 lat nie zrobiono żadnej restrukturyzacji sądownictwa - przypomniał Antoni Mężydło z PO i dodał, że to jest prawdziwy problem. Zdaniem posła to jest skandal, że sąd, wydając wyrok, nie wziął pod uwagę sytuacji matki. Policja, która zatrzymała kobietę - w ocenie posła - też wykazała się bezdusznością.
Goście audycji zgodzili się, że "powinniśmy popracować nad prawem i jakością pracy sędziów".
Wysłuchaj całej audycji!
Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opole: matka zatrzymana za dług. Policja odebrała dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 12:14
Kobieta została zatrzymana, bo nie zapłaciła 2,3 tys. zł grzywny. Jej 2 letnią córeczkę i 6-letniego syna policja zawiozła do pogotowia opiekuńczego
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrola w sądzie i policji ws. zabrania dzieci matce

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 13:45
Ministerstwa - spraw wewnętrznych i sprawiedliwości - przeprowadzą wspólną kontrolę po zatrzymaniu w Opolu kobiety, której dzieci zabrano do pogotowia opiekuńczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk o sprawie z Opola: to niedopuszczalne

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 15:35
Tego typu działania są niedopuszczalne - powiedział premier Donald Tusk, odnosząc się do aresztowania kobiety, której dzieci zabrano do pogotowia opiekuńczego
rozwiń zwiń