Przekroczył granice? "Standardy z Rosji Breżniewa"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 16:22
- Zbigniew Brzeziński posunął się w swoich ocenach zdecydowanie za daleko - mówił w Jedynce Joachim Brudziński, poseł PiS.
Audio
Joachim Brudziński
Joachim BrudzińskiFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Zobacz serwis specjalny - Smoleńsk 2010 >>>

Zbigniew Brzeziński, były doradca prezydenta Jimmy'ego Cartera, skrytykował w "Faktach po faktach" w TVN 24 "ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim". Na te słowa mocno zareagował Jacek Świat, który napisał na swoim blogu, że profesor przekroczył "wszelkie granice głupoty, a co gorsze - granice zbydlęcenia". Joachim Brudziński, który był gościem "Popołudnia z Jedynką" powiedział, że Jacek Świat ma prawo do takich słów, ponieważ w katastrofie smoleńskiej stracił żonę. - Pan profesor Brzeziński posunął się w swoich ocenach zdecydowanie za daleko. Zarzucanie komukolwiek choroby psychicznej czy odsyłanie kogoś do szpitali psychiatrycznych przypomina te standardy, które obowiązywały w Rosji Breżniewa, Andropowa czy Chruszczowa.

Zdaniem posła PiS profesor Brzeziński w swoich wypowiedziach powtarza tezy raportu Tatiany Anodiny. Joachim Brudziński mówił w Jedynce, że raport MAK został powielony także przez komisję Jerzego Millera, która zajmowała się wyjaśnieniem przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Jak słuchałem profesora Brzezińskiego, to odniosłem wrażenie, że odnosi się on do raportu generał Anodiny. Zbigniew Brzeziński powinien mieć orientacje, że ten raport jest raportem obrzydliwie kłamliwym.

Joachim Brudziński uważa, że przyczyny katastrofy rządowego Tupolewa poznamy dopiero wtedy, kiedy Rosjanie przekażą nam wszystkie dowody w tej sprawie. - Ten proces dochodzenia do prawdy cały czas jest utrudniany również przez polski rząd i polskiego premiera, który bezrefleksyjnie oddał śledztwo w ręce Rosjan, co skutkuje tym, że dopiero po dwóch i pół roku polska prokuratura mogła przeprowadzić badania na obecność materiałów wybuchowych we wraku - mówił w "Popołudniu z Jedynką" poseł PiS.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Czytaj także

Sikorski: zgadzam się ze słowami Brzezińskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 09:59
Profesor powiedział parę rzeczy, których ja z racji sprawowanego urzędu nie mogę powiedzieć, ale z którymi się zgadzam - tak szef MSZ odniósł się do słów Zbigniewa Brzezińskiego o podziale w Polsce ws. katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk: PiS realizuje niepolskie interesy polityczne

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 16:03
Zdaniem premiera, Zbigniew Brzeziński powiedział to, co "większość Polaków myśli na co dzień o tym, co się dzieje wokół katastrofy smoleńskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halicki o Kaczyńskim: działa cynicznie, tworzy sektę

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 18:21
Jarosław Kaczyński doskonale wie jakie były przyczyny tragedii pod Smoleńskiem, ale dla celów politycznych tworzy inny przekaz – uważa polityk PO Andrzej Halicki.
rozwiń zwiń