Piechociński: na tym etapie nie wejdę do rządu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 18:28
- Zamierzam odnowić nie tylko PSL, ale polskie życie publiczne, a to wymaga żebym miał trochę więcej możliwości funkcjonowania - powiedział radiowej Jedynce Janusz Piechociński.
Audio
Janusz Piechociński
Janusz PiechocińskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Pokonał na sobotnim kongresie PSL dotychczasowego prezesa, wicepremiera Waldemara Pawlaka. Ten złożył na ręce premiera rezygnację z funkcji jego zastępcy oraz ministra gospodarki.

Piechociński nie chciał ujawnić, czy nowym wicepremierem i ministrem gospodarki będzie jedna, czy też dwie osoby. Ma to być jasne 1 grudnia. - Poczekajmy, nie chodzi tylko o nazwiska - powiedział. Zapewnił też, że najpierw dowie się o tym Naczelny Komitet Wykonawczy PSL oraz premier Donald Tusk.

Nowy szef ludowców nie spodziewa się też zmian w ministerstwach obsadzonych przez ludowców; rolnictwa oraz pracy i polityki społecznej. Jego zdaniem Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Stanisław Kalemba mogą się czuć pewni.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz

tj

Czytaj także

Waldemar Pawlak: złożyłem dymisję premierowi

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 14:24
- Podtrzymałem swoją decyzję, rezygnuję ze stanowiska wicepremiera i ministra gospodarki - powiedział były prezes ludowców Waldemar Pawlak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miller: to jak małżeństwo bez nocy poślubnej

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 15:13
Szef partii koalicyjnej, nowo wybrany prezes PSL Janusz Piechociński, powinien wejść do rządu – uważa szef SLD, Leszek Miller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk z Piechocińskim będzie rozmawiał przez telefon

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 17:24
Nowy szef PSL zapowiedział, że przedstawi szefowi rządu wolę kontynuowania koalicji i deklarację, że PSL będzie wspierać premiera i rząd.
rozwiń zwiń