X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"To nie jest unia, federacja ani jeden organizm"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 16:31
Grzegorz Kołodko podkreśla konieczność zrewidowania myślenia o interesach narodowych. Odpowiedzenia sobie na pytanie - jak być Polakiem i Europejczykiem?
Audio
To nie jest unia, federacja ani jeden organizm
Foto: PAP/EPA/THIERRY ROGE

W ocenia gościa "Popołudnia z Jedynką" emocjonując się budżetem unijnym, tym, ile kto dostanie pieniędzy wspólnotowych, tracimy z pola widzenia najważniejsze pytanie - jak duży ma być budżet wspólny? Obecnie budżet unijny jest niewielki w porównaniu do zsumowanych budżetów poszczególnych krajów. Według prof. Kołodki negocjacje pokazują, że UE nie jest tak naprawdę unią, ani federacją czy jednym organizmem. Tu przede wszystkim wciąż walczy się o swoje interesy. Jednak jak podkreśla fakt, że negocjowany jest budżet aż do 2020 roku, już sam w sobie jest sukcesem, że państwa członkowskie chcą zaplanować wspólne finanse nie tylko w perspektywie roku czy dwóch.

- Naszymi wydatkami powinniśmy jednak racjonalniej gospodarować - podkreśla ekonomista. Jego zdaniem warto inwestować w rozwój nauki, w wymianę studentów - Erasmus, a mniej w dofinansowanie tradycyjnego rolnictwa, bo tylko dzięki nauce możemy być konkurencją dla Amerykanów.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz

>>>Zapis całej rozmowy do przeczytania

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Liczy się rozkład środków, a nie każdy milion

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 16:00
- W unijnym budżecie nie chodzi tylko o liczby, ale przede wszystkim o jego podział i sposób późniejszego wydatkowania. Myślmy więc o tym, jak negocjować te zasady, a nie jedynie kwoty - podkreśla Agnieszka Łada (Instytut Spraw Publicznych).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chwila prawdy na budżetowym szczycie w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 15:11
Po wznowieniu obrad unijni przywódcy mówią teraz, już we wspólnym gronie, co sądzą o nowym projekcie budżetu, gdzie chcą wprowadzić zmiany, a gdzie gotowi są ustąpić
rozwiń zwiń