X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zebrał miliony i stracił głos

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 20:43
Niecałe dwa miliony złotych są już na koncie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A szef WOŚP Jerzy Owsiak tradycyjnie ochrypł.
Audio
  • Zachrypnięty Jerzy Owsiak mówi o wynikach 21. finału WOŚP i zakupach sprzętu
Szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak podczas konferencji prasowej, podsumowującej 21 Finał WOŚP
Szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak podczas konferencji prasowej, podsumowującej 21 Finał WOŚPFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Powoli na konto WOŚP spływają pieniądze z prawie 40 milionów zdeklarowanych przez darczyńców podczas niedzielnego finału. Jerzy Owsiak podziękował w radiowej Jedynce słuchaczom za to, że byli z orkiestrą. Wyjaśnił, że głos stracił, bo uszły emocje, a finał trwał do północy. Zapewnił, że zebrana suma pozwoli spełnić fundacyjne marzenia sprzed finału.

>>> Przeczytaj o licytacji serduszka WOŚP z numerem 40

Ostateczna suma będzie znana 1 marca, bo do tego czasu WOŚP musi rozliczyć się z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. - To będzie ten moment, kiedy zaczniemy wydawać pierwsze pieniądze - wyjaśnił w "Popołudniu z radiową Jedynką ". Zakupy będą robione na podstawie ankiet zebranych z oddziałów geriatrycznych, sugestii specjalistów i w porozumieniu z konsultantami krajowymi.

Będą brane również pod uwagę sugestie pacjentów oddziałów geriatrycznych. Tych oddziałów jest zaledwie 35, są też oddziały opieki permanentnej, więc nie jest trudne zebranie opinii, które już zresztą przychodzą w mejlach i listach. Szef Orkiestry liczy, że pierwsza partia sprzętu, czyli łóżka geriatryczne zostaną dostarczone w czerwcu. Inny sprzęt będzie kupowany jesienią.

Jerzy Owsiak nie wyklucza, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie będzie grała dla seniorów. Choć zwraca uwagę, że WOŚP nie jest od tworzenia oddziałów geriatrycznych, tylko od kupowania sprzętu.

>>> Można wylicytować kubek "Sygnałów dnia" z autografami Krzysztofa Grzesiowskiego i Daniela Wydrycha

Do końca stycznia można jeszcze umieszczać przedmioty na aukcjach internetowych WOŚP.

Rozmawiała Dorota Świerczyńska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Owsiak pod ostrzałem. Lekarz: to zły kierunek!

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 08:04
- Eliminowanie ludzi starszych nie jest dobrym pomysłem - mówił w radiowej Jedynce Konstanty Radziwiłł, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 39 milionów złotych na koncie WOŚP!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 22:36
"Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów" to hasło 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersyjna pomoc. Caritas kontra WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 09:54
- Orkiestra przy tych liczbach, które pojawiają się przy Caritasie, okazuje się liliputem - mówił w Trójce Łukasz Warzecha, publicysta "Faktu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak: Finał jest jak urodziny. To czysta radość

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 11:04
W niedzielę odbył się 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze w całym kraju i za granicą zbierali pieniądze, by wspomóc zdrowie małych dzieci, ale też godną opiekę seniorów. Ten wyjątkowy dzień podsumował w Jedynce Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń