"Narkotyki są nielegalne, więc nie mamy nad nimi kontroli"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 16:07
- W momencie, kiedy państwo położyło łapę na alkoholu, przestał istnieć na rynku alkohol, który truł - mówi gość radiowej Jedynki Łukasz Ługowski.
Audio
Narkotyki są nielegalne, więc nie mamy nad nimi kontroli
Foto: Chmee2/Wikimedia Commons/CC

Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka  Socjoterapii KĄT i członek rady liceum na Bednarskiej Łukasz Ługowski zwraca uwagę, że alkohol jest legalny, a dzięki temu państwo ma nad rynkiem alkoholowym kontrolę. Dodaje, że jak w Czechach pojawił się pod koniec zeszłego roku trujący alkohol to od razu wybuchła afera.
- Czystej marihuany na rynku prawie nie ma i to jest problem (...) Narkotyki można kupić za rogiem, ale nie mamy gwarancji, co kupujemy - podkreśla gość radiowej Jedynki i dodaje, że wynika to właśnie z tego, że marihuana nie jest w Polsce legalna.
Wysłuchaj całej audycji!
Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dopalacze zmieniają rynek narkotykowy w Europie

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 10:00
Marihuana i kokaina odchodzą powoli w cień, ich miejsce zajmują nowe substancje, tzw. dopalacze, które w większości trafiają do młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Narkotyki to śmierć!". Ziobryści: czas działać

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 16:27
Solidarna Polska wysłała do Janusza Palikota, Kory Jackowskiej i Aleksandra Kwaśniewskiego artykuły z dwóch tygodników z opisem tragedii matki warszawskiego licealisty, który po marihuanie popełnił samobójstwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruch Palikota chce, by państwo handlowało marihuaną

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 16:15
Ruch Palikota proponuje, by państwo kontrolowało uprawę konopi indyjskich i sprzedaż marihuany. Zyski posłużyłyby do finansowania programów przeciwdziałania narkomanii.
rozwiń zwiń