X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polska żywność ma świetną renomę"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 18:42
Uczestnicy debaty w radiowej Jedynce rozmawiali o możliwościach i szansach eksportu polskiej żywności.
Audio
Polska żywność ma świetną renomę
Foto: Lobo/Wikimedia Commons/CC

Prof. Andrzej Kowalski powiedziała, że w ostatnich latach polska żywność zaistniała na rynkach azjatyckich, a nawet afrykańskich. - Jest to niezmiennie mleko i jego przetwory, owoce i warzywa, a także mięso, ale nie wieprzowe. Potęgą jesteśmy w drobiu, sporo eksportujemy też wołowiny - dodał dyrektor Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba powiedział, że polska żywność ma świetną renomę. - Państwa mają swoje problemy u siebie i chcą odwrócić uwagę m.in. skupiając się na krytyce i szukaniu zastrzeżeń do polskiej żywności - zauważył.

Minister odniósł się do zamieszania związanego z eksportem polskich produktów do Danii i Słowacji. - Sieć handlowa w Danii chciała sprowadzać polskie produkty, natomiast opory pojawiły się w administracji - powiedział. Kalemba spotkał się z ministrem rolnictwa Słowacji. - Problem zanieczyszczonego mleka w proszku nie bardzo go interesował, bo już wiedziała, że Polska w tym zakresie przestrzegała wszystkie procedury - mówił minister rolnictwa.

Andrzej Gantner działanie Duńczyków określił jako emocjonalną wojnę handlową. - To działanie można określić jako stawianie barier w handlu wspólnotowym, barier nieuczciwych nieopartych na rzetelnych danych. Nie chodzi o bezpieczeństwo żywności, nie chodzi nawet o jakość, bo konsumenci zagraniczni chętnie kupują polskie produkty. Tu chodzi o protekcjonizm rynku i nie możemy na to pozwolić - apelował dyrektor Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Wojciech Borzecki zwrócił uwagę na duże możliwosci eksportu polskiej żywności na Wschód, ale jak zauważył obecnie kontrahenci z tego obszaru przede wszystkim zwracają uwagę na jakość towaru. - W Polsce w ostatnim czasie powstało mnóstwo grup producentów. Trzeba stworzyć preferencyjne warunki do organizowania się grup producentów, bo mogą one kształtować wspólną politykę handlową - zauważył prezes Grupy Producentów Rolnych Sad Sandomierski.

Więcej w nagraniu audycji!

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kalemba: zarzuty ze strony Słowacji to element gry

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 11:33
- System kontroli żywności w Polsce działa bardzo dobrze i nasza żywność jest bezpieczna - zapewnia polski minister rolnictwa Stanisław Kalemba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już wiadomo co było w zanieczyszczonym mleku

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 13:01
Do prowadzącej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Okręgowej w Częstochowie dotarła opinia z laboratorium toksykologicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czeska izba chce embarga na żywność z Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 17:48
Zdaniem Czeskiej Izby Żywnościowej, państwo nie potrafi zagwarantować importu zdrowych polskich wyrobów spożywczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera mleczna - incydent na skalę międzynarodową

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 15:15
Sprawa mleka w proszku skażonego trutką na szczury odbija się na polskim handlu zagranicznym. Słowacy zarzucają polskiej stronie zaniedbania podczas kontroli sanitarnych.
rozwiń zwiń