Owsiak zatrzymał licznik WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2013 17:37
Podczas 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze w kraju i na świecie zebrali 39 855 148 złotych. - A dokładniej zadeklarowali, że właśnie tyle zebrali. Zatrzymujemy więc licznik, ale liczymy dalej - powiedział w Jedynce Jerzy Owsiak.
Audio
Jurek Owsiak
Jurek OwsiakFoto: Andrzej Szozda/PR

Chodzi o licznik na stronie internetowej WOŚP. Codziennie o godz. 8.00 i 15.00 wynik był aktualizowany, informując, ile pieniędzy jest już na koncie fundacji. Dlaczego został zatrzymany? - Ponieważ na naszym koncie finałowym jest już zadeklarowana kwota! 6 marca na konferencji prasowej będziemy mogli przekazać informację o tym, jaki jest ostateczny wynik zbiórki. To już na pewno ponad 40 mln zł - mówił szef WOŚP w Pierwszy Programie Polskiego Radia.

>> 21. Finał WOŚP w Polskim Radiu - posłuchaj i poczytaj

Nadal trwają m.in. internetowe aukcje przedmiotów przekazanych Orkiestrze. - Najcenniejsze, jak dotąd ,okazały się zdjęcia Marilyn Monroe. Za niesamowity zestaw fotografii udało nam się wylicytować w sumie ponad 64 tys. zł. Najdroższa Marilyn Monroe, taka siedząca na schodach, sięgnęła ponad 20 tys. zł - opowiadał Jerzy Owsiak.

Cześć licytacji nadal trwa. Co można zdobyć? O tym m.in. można usłyszeć w nagraniu audycji. Rozmawiała Karolina Rożej.

ei

Czytaj także

Owsiak: młodych trzeba uczyć myślenia o starszych

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 14:58
- Za moich czasów ustępowanie przez młodszych miejsca było normą. Dziś to niestety poważny problem - mówił w radiowej Jedynce szef WOŚP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Owsiak w chińskiej telewizji

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 18:16
Telewizja CCTV zamieściła ponad dwuminutowa relację z 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym w bardzo pozytywnym świetle przedstawiła zarówno akcję WOŚP, jak też Polskę.
rozwiń zwiń