X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Inicjatywa PiS to projekcik, a nie projekt polityczny"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 20:16
Tak o wniosku tej partii o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu mówiła podczas debaty w radiowej Jedynce Urszula Pasławka (PSL). Jak tłumaczyła, nie ma on szans na uzyskanie poparcia innych partii politycznych.
Audio
Prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera
Prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na premieraFoto: PAP/Radek Pietruszka

PiS zapowiada, że w dniu debaty zostanie upublicznione blisko 200-stronicowe uzasadnienie do wniosku. Na razie liczy ona 6 stron, z czego większość poświęcona jest osobie kandydata na nowego premiera – prof. Piotra Glińskiego. Krytyka rządu jest dość lakoniczna i ogranicza się głównie do tego, że "rząd Tuska szkodzi Polsce i nie spełnia elementarnych warunków uzasadniających akceptację".

Jarosław Sellin (PiS) uzasadniał w "Popołudniu z Jedynką", że obowiązkiem opozycji jest przedstawienie wyborcom alternatywy, jeżeli widzi, że formuła rządu już się wyczerpała.

Marcin Kierwiński (PO) nazwał z kolei wniosek PiS "typową, populistyczną, polityczną inicjatywą, w której mało konkretów i jakiejkolwiek wizji, nastawianą na przyciągnięcie uwagi mediów".

Mimo sceptycznego nastawienia do samego wniosku spotkania z prof. Piotrem Glińskim nie odmawia Solidarna Polska. - Najpierw jednak trzeba będzie ustalić szczegóły proceduralno-polityczne. Mam nadzieję, że pan profesor zrozumie, że to nie my zabiegamy, żeby jego poprzeć, tylko on zabiega, żeby uzyskać poparcie - mówił poseł tej partii, Ludwik Dorn.

>>>Zapis debaty do przeczytania

Gotowość spotkania z prof. Glińskim zgłasza również SLD. - Zapytamy go dlaczego wystawia się na pośmiewisko, bo niewątpliwie ta inicjatywa skazana jest na niepowodzenie - mówił Dariusz Joński, poseł Sojuszu.

Jedynym klubem parlamentarnym, z którym nie zamierza rozmawiać kandydat PiS na premiera jest Ruch Palikota. W tej partii panuje jednak przekonanie, że wniosek o wotum nieugności jest uzasadniony. - Donald Tusk z Platformą Obywatelską po 5 latach rządzenia jest formacją wypaloną - podkreślał Adam Kempiński (RP).

Posłuchaj całej debaty, którą prowadził Przemysław Szubartowicz.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Platforma Obywatelska to Partia-Kartel"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 18:19
Tak partię rządzącą określił politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego profesor Wawrzyniec Konarski - gość popołudniowej audycji w radiowej Jedynce
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PSL chce przygarnąć sierotę po PiS”

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 18:14
Marek Sawicki powiedział, że PSL zaprosi do współpracy wszystkie środowiska centrowe.
rozwiń zwiń