WOŚP narodziła się w radiu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 18:00
- Najpierw w Rozgłośni Harcerskiej, a potem w radiowej Trójce padły pierwsze hasła i pierwsze pytania do młodych ludzi, czy moglibyśmy zrobić coś razem - wspomina w radiowej Jedynce Jerzy Owsiak.
Audio
Jerzy Owsiak
Jerzy OwsiakFoto: Andrzej Szozda/PR

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podkreślił, że pomysł utworzenia Orkiestry narodził się właśnie w radiu. - To jedno z najpiękniejszych mediów, dla mnie przynajmniej - deklaruje Jerzy Owsiak.
Gość "Popołudnia z radiową Jedynką" przyznał, że pewne radiowe dźwięki są z nim do dziś. Niektórych audycji już nie ma, choćby "Zgaduj zgaduli" czy "Wyścigu Pokoju". Inne są nadal, choćby "Lato z Radiem" ze słynną polką. - Gdy się ją słyszy, to wiadomo, że jest lato. A jeśli słychać ją gdzieś na końcu świata, to jest zawsze "zapach" Polski - przyznaje.
W Światowym Dniu Radia Jerzy Owsiak podziękował wszystkim rozgłośniom, w tym także tym za granicą, np. w Nowym Jorku i w Chicago, za współpracę przy finale. - Pomogło nawet takie wewnętrzne radio w naszej bazie w Afganistanie - podkreślił. Zwrócił też uwagę, że właśnie dzięki medialnemu wsparciu WOŚP wszędzie trafia. Jerzy Owsiak przypomina zreszta, że właśnie za sprawą zainteresowania mediów Orkiestra odniosła taki sukces.

W czwartek kończą się wszystkie aukcje internetowe WOŚP. W środę zebrana suma wynosiła 3 mliony 735 tysięcy 63 zł. Ale to zmienia się z każdą minutą. Na licytację wystawiono w sumie  41 325 przedmiotów. Ostateczny wynik będzie znany 6 marca.

Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadził Mariusz Syta.

(ag)

Czytaj także

Jerzy Owsiak w chińskiej telewizji

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 18:16
Telewizja CCTV zamieściła ponad dwuminutowa relację z 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym w bardzo pozytywnym świetle przedstawiła zarówno akcję WOŚP, jak też Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ratujemy i Uczymy Ratować" - nowy konkurs dla szkół!

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 18:22
Po raz drugi organizuje go Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla uczniów klas I, II i III szkół podstawowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak zatrzymał licznik WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2013 17:37
Podczas 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze w kraju i na świecie zebrali 39 855 148 złotych. - A dokładniej zadeklarowali, że właśnie tyle zebrali. Zatrzymujemy więc licznik, ale liczymy dalej - powiedział w Jedynce Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń