Stadion "naukowy". Narodowy otwarty na wiedzę!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 16:30
- Organizacja Pikniku Naukowego na Narodowym pokazuje, że stadion nie jest tylko obiektem sportowym - mówiła w Jedynce Joanna Janowicz ze spółki PL2012+.
Audio
Stadion Narodowy w Warszawie
Stadion Narodowy w WarszawieFoto: Przemysław Jahr/Wikipedia

Kolejna ważna impreza potwierdzona na Stadionie Narodowym. W czerwcu zagości tam Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Nowa lokalizacja daje większa swobodę organizatorom, a także podnosi prestiż i rangę imprezy. Na Pikniku zaprezentuje się około dwustu instytucji z Polski i zagranicy, a wśród nich wszystkie anteny Polskiego Radia, o czym zapewnił w poniedziałek prezes Andrzej Siezieniewski.

Joanna Janowicz ze spółki PL2012+, która zarządza Stadionem Narodowym mówiła w Jedynce, że organizacja Pikniku jest szansą zarówno dla stadionu, jak i dla samego Pikniku. - Przez jakiś czas będzie to stadion naukowy. Pierwszy Piknik zgromadził około siedemnastu instytucji , dzisiaj tych instytucji jest około dwustu. Mamy nadzieję, że Piknik dalej będzie się szybko rozwijał, a stadion może mu w tym pomóc - podkreśliła.

Janowicz zaznaczyła, że Stadion Narodowy staje się miejscem przyjaznym dla każdego. - Ma być otwarty, budzić sympatyczne emocje. Postanowiliśmy, że w tym roku na stadionie odbędzie się przynajmniej piętnaście dużych wydarzeń. Organizacja Pikniku Naukowego pokazuje, że stadion nie jest tylko obiektem sportowym - mówiła w Jedynce Joanna Janowicz.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 13:38
17. edycja Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się w zupełnie nowej scenerii. Organizatorzy szykują się na wielki tłum zwiedzających.
rozwiń zwiń