X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

JOW-y do Sejmu? Politycy przeciwko "Oburzonym"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 19:16
- Jednomandatowe okręgi wyborcze mogą doprowadzić do złamania zasady proporcjonalności - mówił w Jedynce Marcin Mastalerek, poseł PiS.
Audio
  • Politycy o Platformie Oburzonych (Debata dnia/Jedynka)
Muzyk, założyciel zmieleni.pl Paweł Kukiz (L) i przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda (C)
Muzyk, założyciel zmieleni.pl Paweł Kukiz (L) i przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda (C)Foto: PAP/Adam Warżawa

W sobotę w spotkaniu Platformy Oburzonych w historycznej sali BHP w Stoczni Gdańskiej wzięło ponad sto organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i przedstawiciele związków zawodowych. Jednym z głównych postulatów ruchu jest wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu. - "Oburzeni" są dla mnie takim istotnym wskazaniem, że jest kłopot z polską demokracją, bo jest za małe uczestnictwo ludzi w tworzeniu prawa na wszystkich szczeblach i za niskie uczestnictwo w dialogu społecznym. JOW-y są konieczne, ale nie mogą one naruszać systemu partyjnego - mówił w Jedynce Łukasz Abgarowicz, senator PO.

Zdecydowanym przeciwnikiem JOW-ów jest Prawo i Sprawiedliwość. - Jednomandatowe okręgi mogą doprowadzić do złamania zasady proporcjonalności, my się na coś takiego nie zgodzimy - zaznaczył Marcin Mastalerek, poseł PiS. "Oburzeni" nie znajdą sojuszników w Ruchu Palikota. - To postulat bardzo atrakcyjnie wyglądający i brzmiący, ale wybory do Senatu pokazały jakie są praktyczne konsekwencje wprowadzenia JOW-ów. Chciałoby się powiedzieć, dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane - podkreślił Robert Kwiatkowski. - JOW-y nie rozwiążą problemów gospodarczych i społecznych w Polsce - dodał inny z uczestników Jedynkowej Debaty Mieczysław Kasprzak z PSL.

Ryszard Zbrzyzny mówił, że Platforma Oburzonych ma wiele ciekawszych postulatów niż wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych. Polityk Sojuszu zaznaczył, że w sprawach gospodarczych SLD jest otwarty na dialog z "Oburzonymi". - Natomiast w kwestii JOW-ów mamy niezmienne stanowisko - nie podniesiemy ręki za ich wprowadzeniem - zaznaczył Zbrzyzny.

Postulaty Platformy Oburzonych popiera Solidarna Polska. - Oburzeni mają dużo racji, powinniśmy oddać władzę w ręce obywateli, którzy powinni wybierać także np. marszałków województw. Polskie państwo wymaga obecnie bardzo głębokiej reformy, szarpnięcia cuglami i zmian o charakterze ustrojowym - podkreślił Patryk Jaki.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

>>>Zapis debaty do przeczytania

Zobacz więcej na temat: Platforma Oburzonych polityka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Platforma Oburzonych: zawiedliśmy się na Tusku

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2013 13:13
Od odśpiewania hymnu państwowego rozpoczęło się spotkanie Platformy Oburzonych w historycznej sali BHP w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Platforma Oburzonych: apel do prezydenta Komorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2013 22:31
Apel do Bronisława Komorowskiego ws. zmian dotyczących referendum, wystosują członkowie Platformy Oburzonych, którzy zebrali się w Stoczni Gdańskiej w historycznej sali BHP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Kukiz: Polska to chory organizm

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 08:55
Jak mówi gość "Za, a nawet przeciw" jeśli zaniechamy natychmiastowego pójścia do lekarza czeka nas śmierć. Czy jednomandatowe okręgi wyborcze uratują polską demokrację?
rozwiń zwiń