X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rosjanom podobają się polskie filmy

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 17:53
W ramach festiwalu filmowego "Wisła" w Moskwie prezentowany jest najnowszy dorobek polskiej twórczości filmowej. W kinie Chudożestwiennyj na Arbacie Rosjanie mogą obejrzeć aż 30 naszych produkcji.
Audio
  • Relacja z festiwalu filmowego "Wisła" w Moskwie (Popołudnie z radiową Jedynką)
Budynek kina, w którym odbywa się festiwal Wisła
Budynek kina, w którym odbywa się festiwal "Wisła"Foto: Oleg Zhirov

Kultura zbliża narody. Te słowa bardzo często padają podczas trwającego w rosyjskiej stolicy festiwalu "Wisła". Artyści i widzowie odżegnują się od polityki i twierdzą, że trudności w dialogu między Polską i Rosją nie dotyczą świata kultury. Wspomniał o tym w przesłaniu do uczestników festiwalu Władimir Putin.
Dla rosyjskich widzów festiwal to okazja, aby poznać polską twórczość i język. A polskie kino ma w Rosji dość liczną grupę wielbicieli.
Ogromną popularnością cieszą się w Rosji polscy aktorzy. Na spotkania ze Stanisławem Mikulskim przychodzą tłumy. Rosjanki przyznają, ze podkochiwały się w kapitanie Klossie. Na podobne słowa sympatii mogą liczyć Beata Tyszkiewicz, Janusz Gajos i Daniel Olbrychski. Z młodszego pokolenia aktorów w Rosji doskonale są znani Paweł Deląg, Michał Żebrowski i Robert Więckiewicz. Joanna Moro, odtwórczyni tytułowej roli w serialu Anna German, ma w Moskwie swój fanklub.
Od lat rosyjscy reżyserzy chwalą polskich kolegów za odwagę w odsłanianiu ciemnych kart historii. Rosyjscy twórcy uważają, że w ich kraju jest tendencja do wybielania i usprawiedliwiania sowieckiej przeszłości.
Festiwal to dobra okazja do poznania zdania Rosjan o Polakach. Nie jest ono tak złe, jakby mogło się wydawać. Wbrew niektórym sondażom Rosjanie sporo wiedzą o Polsce i naszej kulturze.
Posłuchaj relacji Macieja Jastrzębskiego z Moskwy.
(ag)

Zobacz więcej na temat: festiwal filmowy FILM Wisła
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie kino dla rosyjskich widzów. Rusza "Wisła"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 16:00
- Polskie filmy w Rosji cieszą się dużym zainteresowaniem, bo nie są tam znane. Nikt nie postarał się o dystrybucję naszych filmów na tamtejszym rynku - mówi w radiowej Jedynce Małgorzata Szlagowska-Skulska, dyrektorka Festiwalu Filmów Polskich w Rosji "Wisła".
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Żywie Biełaruś”: ”Małymi krokami można skruszyć reżim"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 18:20
”Żywie Biełaruś” to dla wielu Białorusinów manifest niezależności – mówił reżyser Krzysztof Łukaszewicz na przedpremierowej konferencji. - Czuliśmy olbrzymią odpowiedzialność - podkreśliła Karolina Gruszka, aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Kłosowski: chciałem być bokserem

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2013 10:45
Ma w swoim dorobku wiele ról, którymi zapisał się w pamięci widzów. Ale jedna rola przylgnęła do niego na zawsze. To Maliniak z serialu "Czterdziestolatek". A w czasie 60-letniej kariery grał wiele innych ról.
rozwiń zwiń