Anna Dymna: już ćwiczę, by się nie wzruszać

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2013 18:12
W sobotę, 4 maja w Warszawie odbędzie się koncert półfinałowy 9. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. - Poprowadzę koncert z Anią Popek. Liczymy, że nie będzie padało - zaprasza Anna Dymna. Wstęp na koncert jest wolny
Audio
  • - Trzeba uruchomić radość, to się najlepiej przenosi na widownię. Do zobaczenia w sobotę i cieszmy się, że jesteśmy razem - na koncert półfinałowy 9. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty zaprasza Anna Dymna (Popołudnie z Jedynką)
Aktorzy Anna Dymna (L) i Paweł Królikowski (P) oraz Wiktoria Smuga (C) - zwyciężczyni 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w 2012 roku.
Aktorzy Anna Dymna (L) i Paweł Królikowski (P) oraz Wiktoria Smuga (C) - zwyciężczyni 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w 2012 roku. Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Do tegorocznej edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki zgłosiły się 222 osoby. Jury wybrało spośród nich 31 wokalistów, którzy wezmą udział w koncercie półfinałowym w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

- Do 16 lat to kategoria dzieci, a powyżej i do nieskończoności jest kategoria dorosłych. Do finału przejdzie 12 osób, z których każdy zaśpiewa w nim dwie piosenki, w tym jedną z gwiazdą - wyjaśnia Anna Dymna w rozmowie z Wojciechem Urbanem.

Dotąd byli to m.in.: Anna Maria Jopek, Krystyna Prońko, Hanna Banaszak, Edyta Bartosiewicz, Katarzyna Nosowska, Ewelina Flinta, Grzegorz Turnau, Grzegorz Markowski, Paweł Kukiz, Artur Rojek, Andrzej Sikorowski, Zbigniew Wodecki i Budka Suflera. W czasie tegorocznej edycji będą to: Kayah, Sylwia Grzeszczak, Katarzyna Groniec, Grzegorz Turnau, Ryszard Rynkowski i Mrozu.
Koncert półfinałowy w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich w Warszawie rozpocznie się w sobotę 4 maja o godz. 11.00. Wokalne zmagania oceniać będzie jury w składzie: Ewelina Flinta, Magdalena Smalara, Barbara Wrzesińska, Jarosław Kilian, Wojciech Malajkat oraz Magdalena Waligórska (juror sekretarz).
Zachęcamy wszystkich mieszkańców Warszawy oraz osoby, które spędzą długi weekend w stolicy, do udziału w tym muzycznym wydarzeniu. Wstęp na koncert jest wolny.

Dlaczego Anna Dymna nie zasiada w jury? Na czym polega trudność w ocenie osób niepełnosprawnych? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty jest adresowany do utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych. Zwycięzcy Festiwalu otrzymują Statuetki Zaczarowanego Ptaszka i stypendia, które pozwalają im na doskonalenie umiejętności wokalnych: I miejsce – 24 tys. zł, II – 10 tys. zł, III – 5 tys. zł. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury. Dotąd zasiedli w nim m.in.: Zbigniew Preisner, Andrzej Seweryn, Andrzej Zarycki, Włodzimierz Korcz, Jan Kanty Pawluśkiewicz i Ewa Błaszczyk. Przebieg festiwalowych zmagań – jak co roku – relacjonować będzie TVP2. Finałowe koncerty zobaczyło łącznie ponad 27 milionów telewidzów.

Więcej informacji na temat Festiwalu znajduje się pod adresem www.zaczarowana.pl.

Zobacz więcej na temat: Anna Dymna MUZYKA zdrowie

Czytaj także

Rekordowa licytacja Choinek Jedynki. Dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 19:30
Od rana można było licytować prace nadesłane przez dzieci ze szkół podstawowych i młodzież z gimnazjów na konkurs w ramach akcji "Choinki Jedynki". Dzięki ogromnemu zainteresowaniu udało zebrać się rekordową kwotę ponad 36 tysięcy złotych!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: jestem szczęściarą przez całe życie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 23:00
Jana Kantego Pawluśkiewicza nazywa czarodziejem, piosenkom Marka Grechuty przypisuje terapeutyczną moc, a Czesław Miłosz był w jej domu. - Kolekcjonuję skarby, ale biżuterii nie lubię, zaś pieniądze mnie nie interesują. Dla mnie skarbami są spotkania z ludźmi - mówi Anna Dymna w "Spotkaniu z mistrzem".
rozwiń zwiń