X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzecznik Praw Dziecka: dziecko ma swoją godność

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 16:30
- Dziecko to człowiek, a nie zaczątek człowieka - mówił w radiowej Jedynce Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.
Audio
  • Marek Michalak o akcji "Reaguj, masz prawo" (Popołudnie z Jedynką)
Marek Michalak
Marek MichalakFoto: W. Kusiński/PR

Rzecznik Praw Dziecka rozpoczyna kampanię "Reaguj, masz prawo". Program ma zachęcić dorosłych, aby nie pozostawali obojętni na sytuacje przemocy wobec dzieci. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak mówił w Jedynce, że w Polsce silne jest przekonanie, że dziecko jest cudzą własnością i sprawą rodzica jest, jak je wychowuje. W ocenie rzecznika, taka postawa świadczy o przedmiotowym traktowaniu dzieci, podkreśla przewagę i władze rodzicielską, włącznie z akceptacją dla bicia dzieci przez rodziców. Ludzie też nie chcą się wtrącać w sytuacje przemocy w rodzinie, bo nie chcą być "donosicielami".

- Dziecko to człowiek, nie zaczątek człowieka, nie jakiś przyszły człowiek, to jest niezwykle ważne. Dziecko ma swoją godność i tę godność musimy chronić. (…) Każdy z nas ma prawo do życia w bezpiecznym, dobrym, wolnym od przemocy, od krzyków, od upokarzania drugiego człowieka świecie. Mamy prawo zareagować jeśli widzimy, że tak nie jest - zaznaczył Marek Michalak.

Na stronie internetowej Biura Rzecznika Praw Dziecka oraz na Facebooku zamieszczono wzorce postępowań w sytuacjach, kiedy widzimy lub podejrzewamy przemoc. Będą tam zamieszczone numery telefonów instytucji, które mają obowiązek zareagować na zgłoszenia świadka przemocy wobec dzieci. Kampanię Rzecznika Praw Dziecka "Reaguj, masz prawo". wspierają eksperci - wśród nich jest prawniczka Anna Maria Wesołowska, sędzia sądu rodzinnego w stanie spoczynku, psychologowie Dorota Zawadzka i Małgorzata Ohme oraz Mirosława Kątna z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

Zobacz więcej na temat: dzieci Rzecznik Praw Dziecka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reaguj, gdy krzywdzą dzieci

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 11:55
Problem przemocy wobec dzieci wciąż istnieje. Wyrażenie sprzeciwu, gdy jesteśmy tego świadkami to nasz obowiązek i prawo. Nadal zbyt wiele osób uważa, że klaps nie jest biciem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Reaguj, masz prawo" - zgłaszajmy przypadki przemocy wobec dzieci

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 12:22
Rzecznik Praw Dziecka rozpoczyna kampanię "Reaguj, masz prawo". Program ma zachęcić dorosłych, aby nie pozostawali obojętni na sytuacje przemocy wobec dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bicie dzieci? "Nie znamy innych metod wychowawczych"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 15:30
Według badań w ciągu ostatnich dwóch lat społeczne przyzwolenie na bicie dzieci spadło o ok. 10 proc. Jednocześnie 70 proc. Polaków "w pewnych sytuacjach" akceptuje bicie dzieci jako metodę wychowawczą.
rozwiń zwiń