Lato z Radiem rozpoczyna się w Afganistanie - trwa audycja specjalna

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 16:15
Przemierzyli niemal 10 tysięcy kilometrów po to, by... zawieźć żołnierzom fokę. Już w czwartek od godz. 9.00 na antenie radiowej Jedynki specjalne wydanie Lata z Radiem poświęcone polskim żołnierzom w Afganistanie.
Audio
  • Karolina Rożej i Roman Czejarek zapraszają na specjalne wydanie "Lata z Radiem" z Ghazni
  • Jak przebiegała Operacja Foka - relacja Wojciecha Cegielskiego (Popołudnie z Jedynką)
Pierwsze nagrania w Ghazni - lotnicy, a dokładnie mówiąc językiem wojskowych - śmiglaki.
Pierwsze nagrania w Ghazni - lotnicy, a dokładnie mówiąc językiem wojskowych - śmiglaki.Foto: Roman Czejarek/Polskie Radio

To efekt zakończonej kilka dni temu podróży Romana Czejarka, Karoliny Rożej i Wojciecha Cegielskiego do bazy w Ghazni, gdzie stacjonuje prawie 2 tys. Polaków. Dziennikarze Polskiego Radia zawieźli żołnierzom m.in. pluszową fokę, która jest maskotką tegorocznej edycji Lata z Radiem.

Zapraszamy na stronę Lata z Radiem 2013 >>>

Wojskowa CASA wyleciała z lotniska w podkrakowskich Balicach. Na jej pokładzie byli żołnierze i dziennikarze oraz jeden wyjątkowy pasażer - foka Hela. Po kilku godzinach lądowanie w afgańskim Bagram. - Gorąco, sporo pyłu. To kawałek polskiego domu tysiące kilometrów od Wisły. Na miejscu zwracają uwagę tabliczki z nazwami polskich miejscowości, które każda z jednostek zostawiła po sobie - powiedział Roman Czejarek.

Potem przesiadka do śmigłowców. Foka leci Mi-17 obok pojemników z koreczkami śledziowymi i ogórkami. W Ghazni będzie polski dzień, więc nie może zabraknąć polskiego jedzenia. Lądowanie po ponad godzinie lotu. - Bardzo miłe przyjęcie, wcale nie jest tak gorąco, nawet ptaki śpiewają - zauważyła Karolina Rożej.

Właśnie w Ghazni Roman Czejarek uroczyście przekazał polskim żołnierzom fokę Lata z Radiem. Na czele z dowódcą gen. Markiem Sokołowskim, będą teraz odpowiadać za jej bezpieczeństwo.

Polscy żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie od początku maja 2013 roku mogą słuchać Radiowej Jedynki.

Lato z Radiem 2013 rozpocznie się w Afganistanie >>>

Co o wizycie dziennikarzy Polskiego Radia mówili żołnierze? Tego dowiecie się w czwartek z radiowej Jedynki. O godz. 9.00 rusza specjalne, przedpremierowe wydanie Lata z Radiem!

A pierwszego dnia lata, czyli w piątek 21 czerwca, sygnał słynnej "Polki Dziadek" rozpocznie 42. edycję najpopularniejszej wakacyjnej audycji radiowej w Polsce - Lato z Radiem. Trasa koncertowa rozpocznie się 22 czerwca koncertem w Uniejowie, a zakończy 25 sierpnia w Jeleniej Górze.

Czytaj także

Lato z Radiem w Afganistanie. Czejarek i Rożej na wojskowym szkoleniu

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 12:56
Kilka tygodni wyjęte z życia, stosy formalności, wizy, dokumentacja NATO, zgoda Wojska Polskiego. Nikt nie wierzył, że się uda, a jednak. Roman Czejarek i Karolina Rożej dopięli swego i zawieźli wielką pluszową fokę, maskotkę Lata z Radiem 2013 polskim żołnierzom w Afganistanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afganistan: Polacy szkolą miejscowych żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 16:45
4,5 tysiąca miejscowych żołnierzy i policjantów wyszkolili do tej pory polscy żołnierze stacjonujący w Afganistanie. Budowanie nowej afgańskiej armii i policji to najważniejsze zadanie wszystkich sił NATO w tym także Polaków w prowincji Ghazni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej ekstremalne wydanie Lata z Radiem w historii!

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 06:00
W tym roku ruszamy trochę wcześniej, ale okazja jest wyjątkowa! Już 20 czerwca na antenie radiowej Jedynki specjalne wydanie najsłynniejszej audycji radiowej: z bazy Ghazni w Afganistanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operacja Foka, czyli "Lato z Radiem" w Afganistanie!

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 06:00
Pomysł od początku wydawał się szalony, ale to właśnie szalone pomysły często mają największą szansę na realizację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afganistan, foczki i koncerty. Tu Lato z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 13:08
Pierwszego dnia lata, czyli już w piątek 21 czerwca, sygnał słynnej "Polki Dziadek" rozpocznie 42. edycję najpopularniejszej wakacyjnej audycji radiowej w Polsce - Lato z Radiem.
rozwiń zwiń