Jerzy Owsiak z medalem Szkół Sendlerowskich

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 20:10
Podczas Międzynarodowego Zjazdu Szkół Sendlerowskich, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odebrał medal "Ludziom czyniącym dobro".
Audio
  • Jerzy Owsiak o Irenie Sendlerowej, Przystanku Woodstock oraz projekcie szkoleń dla dyspozytorów pogotowia ratunkowego (Popołudnie z Jedynką)
Jurek Owsiak
Jurek OwsiakFoto: Andrzej Szozda/PR

W dniach 18-21 czerwca w Warszawie trwa Międzynarodowy Zjazd Szkół Sendlerowskich. W ten sposób organizatorzy i uczestnicy przedsięwzięcia uczczą 5. rocznicę śmierci Ireny Sendlerowej.

/

- Odebraliśmy dziś ten medal i pragniemy przypomnieć postać pani Ireny Sendlerowej, to absolutny bohater Polski. To przykład osoby, która wykazała się ogromną odwagą i jednoznacznym poświęceniem się dla pewnej idei - powiedział Jerzy Owsiak w "Popołudniu z Jedynką".

A 19. Przystanek Woodstock coraz bliżej! - Przygotowania są już na samej końcówce. W naszej Akademii Sztuk Przepięknych pojawią się m.in. Piotr Metz, ks. Adam Boniecki, Kuba Wojewódzki, Zbigniew Lew Starowicz, gen. Polko, Bogusław Wołoszański. Niezmiennie zapraszamy od 1 sierpnia - podkreślił. Na festiwalu nie zabraknie projektów edukacyjnych.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

- - -

Medal "Dla ludzi czyniących dobro" to szczególne wyróżnienie. Przyznaje się go osobom, które noszą w sobie, podobnie jak Irena Sendlerowa, energię, determinację, odwagę. Osobom, których działania naznaczone są wrażliwością i uczciwością. Tym, którzy udowadniają, że w każdym czasie i miejscu warto śpieszyć innym z pomocą.
Pragniemy rozpowszechniać ideały Ireny Sendlerowej, dla której nadrzędną wartością była zawsze tolerancja i gotowość niesienia pomocy innym. Uroczystość nadania medali będzie doskonałym momentem, aby uświadomić wszystkim, że życie godne i bohaterskie można wieść w czasach pokoju, nie tylko w strasznej rzeczywistości wojennej. Chcemy podkreślać, że zawsze warto wzorować się na najlepszych modelach, że bezkompromisowa wierność wartościom jest czasami trudna, ale niezbędna i satysfakcjonująca.
Irena Sendlerowa napisała w 2003 roku w jednym z listów: "Nie kończy się okres waszej działalności w szerzeniu miłości, dobra, wszystkiego, co w życiu jest najbardziej wartościowe, szeroko pojętej tolerancji. Gorąco wierzę, że zawsze będziecie szli po tej samej drodze, aby wreszcie wygasły ogniska wojny i zła, a dobro zwyciężyło!"
Wyróżnieni medalem to jednostki wybitne. Pragniemy nagłaśniać i rozpowszechniać ich dokonania, by wspierać w ten sposób najlepsze wzorce i wychowywać młodzież bezkompromisowo opowiadającą się po stronie dobra i altruizmu.  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kuba Wojewódzki na Przystanku Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 17:45
Zanany i kontrowersyjny prezenter Kuba Wojewódzki będzie gościł na corocznej imprezie organizowanej przez Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
rozwiń zwiń