X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Incydent na wykładzie Baumana. "Cieszę się, że młodzi ludzie reagują"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 16:15
Zdaniem jednego z liderów Ruchu Narodowego Krzysztofa Bosaka, to dobrze, że młodzi ludzie protestują przeciwko robieniu autorytetów z ludzi takich jak prof. Zygmunt Bauman.
Audio
  • Krzysztof Bosak i Artur Dębski o incydencie na wykładzie prof. Zygmunta Baumana (Popołudnie z Jedynką)
Incydent podczas wykładu prof. Zygmunta Baumana we Wrocławiu
Incydent podczas wykładu prof. Zygmunta Baumana we WrocławiuFoto: PAP/Maciej Kulczyński

W sobotę nacjonaliści z NOP-u i kibice lokalnej drużyny zakłócili wykład prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim. Gdy tylko na sali pojawił się profesor w towarzystwie prezydenta Rafała Dutkiewicza zaczęli krzyczeć m.in.: "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".
W opinii gościa audycji "Popołudnie z radiową Jedynką", jednego z liderów Ruchu Narodowego Krzysztofa Bosaka, to dobrze, że młodzi ludzie protestują przeciwko "robieniu autorytetu z człowieka, który był zaangażowany w stalinizm i który nigdy nie próbował rozliczyć się ze swoją przeszłością".
Bosak nie ma też większych zastrzeżeń do formy protestu. - Wznoszenie okrzyków to jedna z form protestu w demokratycznych krajach na całym świecie. Może jedno hasło przekraczało standardy kultury wypowiedzi. Moja ocena tego zdarzenia jest raczej pozytywna - podkreśla.
Gość radiowej Jedynki zwraca też uwagę, na "schizofreniczną" postawę prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, który "jednego dnia otwiera rondo Żołnierzy Wyklętych, a drugiego wprowadza na salę uniwersytecką człowieka, który był propagandystą w wojskach, które tych żołnierzy mordowały". Jego zdaniem również fakt, iż "protest przeciwko byłemu funkcjonariuszowi NKWD spacyfikowali antyterroryści ma swój smutny symboliczny wydźwięk".
- Moralna ocena prof. Zygmunta Baumana mnie nie interesuje. To był legalny wykład na legalnej uczelni, który został zakłócony niezgodnie z prawem. Niektóre hasła, wykrzykiwane przez członków NOP, były niedopuszczalne - ocenia poseł Ruchu Palikota Artur Dębski.

Zdaniem Dębskiego trzeba zrobić wszystko, by sytuacje takie jak ta na Uniwersytecie Wrocławskim już się więcej nie powtórzyły. - Jeśli służby nie opanują w tej chwili rodzącego się faszyzmu w zarodku, to będziemy mieli za jakiś czas bardzo poważny problem, bo zaczną ginąć ludzie - ocenia gość radiowej Jedynki.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

kk

>>>Tekst całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Incydent na wykładzie Baumana. Ostra reakcja Śląska Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2013 14:00
- Klub odcina się od zachowań osób uważających się za kibiców Śląska, które zakłóciły wykład Pana Profesora Zygmunta Baumana - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie WKS Śląsk Wrocław.
rozwiń zwiń

Czytaj także

15 osób usłyszało zarzuty po wykładzie prof. Zygmunta Baumana (film)

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2013 13:59
Zarzuty zakłócenia spokoju i porządku usłyszało 15 osób, zatrzymanych w trakcie sobotniego wykładu prof. Zygmunta Baumana, który odbył się na Uniwersytecie Wrocławskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warzecha: Zygmunt Bauman ma paskudny życiorys, nigdy nie przeprosił

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 16:20
– Zygmunt Bauman nigdy za to nie przeprosił, a był w samym jądrze stalinowskiego aparatu represji – mówił w Trójce Łukasz Warzecha. Przypomniał o pracy socjologa w KBW, organizacji zwalczającej polskie podziemie.
rozwiń zwiń