X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Dworak: TV Trwam tym razem spełniła wymogi formalne

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 16:46
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała fundacji o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis, nadawcy TV Trwam, koncesję na nadawanie na pierwszym multipleksie.
Audio
  • Przewodniczący KRRiT Jan Dworak o koncesji dla TV Trwam. (Jedynka/Popołudnie z Jedynką)
Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.  w studiu Jedynki
Jan Dworak, przewodniczący KRRiT. w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Telewizja o. Rydzyka startowała w konkursie na nadawanie na pierwszym multipleksie po raz drugi. Tym razem o koncesję na nadawanie kanału społeczno-religijnego ubiegały się dwa podmioty: fundacja Lux Veritatis i spółka Wieczorna.pl.

Dlaczego TV Trwam, miała problemy z otrzymaniem tej koncesji wcześniej i czy protesty zwolenników telewizji Tadeusza Rydzyka wpłynęły na ostateczną decyzję KRRiT? Na pytania Zuzanny Dąbrowskiej, w audycji "Popołudnie z Jedynką", odpowiada przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak.

- Liczne manifestacje, listy od biskupów, stanowisko Episkopatu Polski, wszystko to stanowiło społeczną otoczkę tego procesu (...) ale to nie mogło wpłynąć na proces przyznawania koncesji, (...) funkcjonujemy w porządku prawa administracyjnego i w takim porządku koncesje przyznaliśmy" - podkreśla Jan Dworak.  Dodaje, że wymogi formalne są związane z warunkami merytorycznymi i materialnymi, "w tym wypadku chodziło o to, czy nadawca jest w stanie udźwignąć ciężar inwestycji.(...) Lux Veritatis w pierwszym konkursie nie wykazała, przy pomocy dokumentów, że taką inwestycję jest w stanie ponieść." 

Przewodniczący KRRiT przytoczył wskaźniki dotyczące m.innymi  zadłużenia fundacji o. Rydzyka, które jego zdaniem, uniemożliwiało przyznanie za pierwszym razem koncesji. - Natomiast w tym nowym procesie koncesyjnym, który został właśnie zakończony, ten dług nagle zniknął. (...) Został zamieniony na zobowiązanie wobec zakonu Redemptorystów nadawania programu dla Polonii amerykańskiej. (...) Takie zobowiązanie nie rzutuje więc na możliwości finansowe fundacji - wyjaśnia Dworak i dodaje, że "w pierwszym procesie koncesyjnym zadłużenie Lux Veritatis było na poziomie 80 procent majątku fundacji, a obecnie nie przekracza 30 procent jest więc dopuszczalne".

Jan Dworak skomentował też, propozycję ministra kultury do nowej ustawy medialnej, aby to KRRiT decydowała o sposobie ściągania tzw. opłaty audiowizualnej. Zapewnił, że ta nowa opłata, jeśli będzie powszechnie ściągana, będzie jeszcze niższa niż dotychczasowa opłata abonamentowa i wynosić będzie prawdopodobnie około 10 złotych miesięcznie.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

>>>Zapis całej rozmowy        

Zobacz więcej na temat: Jan Dworak KRRiT TV Trwam
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Dworak: rusza proces cyfryzacji Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 16:44
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na program konwersji cyfrowej, złożony przez Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przyjął sprawozdanie KRRiT za 2012 rok

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 10:42
Za przyjęciem sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji głosowało 219 posłów, przeciwko 142, a 65 wstrzymało się od głosu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwycięstwo ojca Rydzyka. TV Trwam na multipleksie

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 13:18
Fundacja Lux Veritatis - nadawca TV Trwam - otrzymała koncesję na nadawanie na multipleksie pierwszym. Poinformowała o tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
rozwiń zwiń