Światowe Dni Młodzieży. Początek na plaży Copacabana

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 18:03
Wieczorem czasu lokalnego w Rio de Janeiro oficjalnie otwarto Światowe Dni Młodzieży. Na plaży Copacabana odprawiono mszę.
Audio
  • ks. Wojciech Mikulski o Światowych Dniach Młodzieży w Brazylii (Popołudnie z radiowa Jedynką)
Papież Franciszek i prezydent Dilm Rousseff podczas ceremonii powitania w Brazylii
Papież Franciszek i prezydent Dilm Rousseff podczas ceremonii powitania w BrazyliiFoto: PAP/EPA/LUCA ZENNARO

Od środy normalny program dni. - Katechezy przed południem, katechezy tematyczne w 300 różnych punktach miasta, 10 biskupów z Polski będzie głosiło katechezy w języku polskim - mówi uczestniczący w Dniach specjalny wysłannik Polskiego radia, ksiądz Wojciech Mikulski. Po popołudniu będzie festiwal młodych, czyli koncerty spotkania, będące okazją do indywidualnych kontaktów. Każdy z pielgrzymów ma zagwarantowany nocleg, wyżywienie i bezpłatna komunikację po mieście.
W Światowych Dniach Młodzieży będzie uczestniczył papież Franciszek, który wczoraj przyleciał do Brazylii. Ks. Mikulski przypomina w "Popołudniu z radiową Jedynką", że jego przyjazdowi towarzyszyło coś, co do tej pory jeszcze się nie zdarzyło. Papież zrezygnował z jazdy papa mobile, a samochód wiozący papieża do Pałacu Prezydenckiego, gdzie zaplanowano formalne powitanie, utknął w korku. Najprawdopodobniej kierowca pomylił drogę.
Papież w trakcie pobytu będzie uczestniczył nie tylko w Dniach. Jutro nawiedzi sanktuarium narodowe brazylijskie Matki Bożej z Aparecidy.
Rozmawiał Wiesław Molak.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Franciszek: bądźcie apostołami Chrystusa

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 08:35
Papież Franciszek rozpoczął swoją pierwszą, a zarazem historyczną podróż zagraniczną. W poniedziałek wieczorem polskiego czasu przyleciał do Brazylii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. W Brazylii coraz mniej katolików

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 10:28
Portugalski dziennik Diario de Noticias zauważa, iż w tym południowoamerykańskim kraju lawinowo ubywa katolików.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Manifestacja w Rio: starcia z policją, ranni i aresztowani

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 11:36
Policja informuje, iż po nocnych starciach, nieopodal siedziby regionalnych władz w Rio de Janeiro, ranne zostały 4 osoby, a 7 zatrzymano. Wśród poszkodowanych jest funkcjonariusz poparzony "koktajlem Mołotowa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Kraków następnym gospodarzem spotkania?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 15:03
Ostateczną decyzję odnośnie lokalizacji kolejnych Światowych Dni Młodzieży papież Franciszek podejmie w niedzielę. Kardynał Stanisław Dziwisz prosił jednak polską młodzież, by była gotowa na pozytywną wiadomość.
rozwiń zwiń