Światowe Dni Młodzieży: papieżowi pozostaje wracanie do źródeł

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 18:27
- Papież będzie zachęcał do dialogu, by ci, którzy dysponują większymi dobrami chcieli podzielić się z tymi, którzy potrzebują. Będzie też stawiał wymagania - mówi ks. Wojciech Mikulski uczestniczący w Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro.
Audio
  • Światowe Dni Młodzieży: Papież przyjechał do Rio z przesłaniem nadziei - relacja ks. Wojciecha Mikulskiego (Popołudnie z Jedynką)
Papież Franciszek wita się z wiernymi na drodze do Sanktuarium w Aparecidzie. 24 lipca 2013. Brazylia
Papież Franciszek wita się z wiernymi na drodze do Sanktuarium w Aparecidzie. 24 lipca 2013. BrazyliaFoto: PAP/EPA/DAVID FERNANDEZ

Dziś Papież Franciszek rozpoczął oficjalną wizytę w Brazylii, Odwiedził już sanktuarium Aparecida, uda się także do szpitala świętego Franciszka w Rio de Janeiro. - To miejsce, gdzie leczy się z narkomanii i alkoholizmu. Papież poświęci tu nowy oddział - wyjaśnił ks. Wojciech Mikulski, który relacjonuje przebieg 28. Światowych Dni Młodzieży.

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny >>>

Specjalny wysłannik Polskiego Radia podkreślił, że w spotkaniu z uczestnikami ŚDM papież z pewnością będzie wymagający. - Przede wszystkim dlatego, że Chrystus stawia wymagania. Po dzisiejszej homilii można powiedzieć, że papież mówi o zachowaniu nadziei, o tym, by pozwolić Bogu się zaskakiwać, a także o radości. To są punkty, które będą się przewijały przez całą tę pielgrzymkę - powiedział ks. Mikulski.

Jego zdaniem - w obliczu rosnącej tolerancji wobec antykoncepcji czy zniesienia celibatu księży - "papieżowi pozostaje wracanie do źródeł". - Takie są opinie ludzi młodych, ale myślę, że nie tylko młodych. Papieżowi zostaje ciągłe, nieustanne głoszenie Ewangelii, głoszenie tego, do czego zapraszał Chrystus. To nie jest nakaz, obowiązek, to tylko zaproszenie - wyjaśnił.

Relacje ks. Mikulskiego z Rio de Janeiro na antenie Jedynki codziennie o godz. 16.50.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Słowa papieża Franciszka trafiają w potrzeby Brazylii

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 19:01
Swoją pierwszą zagraniczną pielgrzymkę rozpoczął w poniedziałek papież Franciszek. Będzie uczestniczył w 28. Światowych Dniach Młodzieży, które są organizowane w Brazylii. Na miejscu obecny jest specjalny wysłannik Polskiego Radia, ks. Wojciech Mikulski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie? Ksiądz Bogdan Bartołd: daj Boże. Amen

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 09:16
Gość "Sygnałów dnia" ks. Bogdan Bartołd nie wykluczył, że papież Franciszek ogłosi, iż Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku będą zorganizowane w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Początek na plaży Copacabana

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 18:03
Wieczorem czasu lokalnego w Rio de Janeiro oficjalnie otwarto Światowe Dni Młodzieży. Na plaży Copacabana odprawiono mszę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Franciszek: Bóg idzie przy Was, nigdy Was nie opuszcza

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 18:14
Papież przewodniczył liturgii w sanktuarium patronki Brazylii, Matki Bożej w Aparecidzie. We mszy uczestniczyły tysiące osób. Część z nich, mimo ulewnego deszczu stała na zewnątrz kościoła.
rozwiń zwiń