X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Chinach powstaje kaszubska restauracja

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 21:21
Chleb ze smalcem, zylc czy ziemniaki ze zsiadłym mlekiem - dotychczas tych regionalnych specjałów można było skosztować wyłącznie w Polsce. Już niedługo regionalne jedzenie trafi do … Szanghaju.
Audio
  • W Szanghaju powstaje kaszubska restauracja (Popołudnie z radiową Jedynką)
Kaszubski dom w stylu staropruskim
Kaszubski dom w stylu staropruskimFoto: msz.gov.pl

Wszystko za sprawą przedsiębiorców, którzy nawiązali współpracę z największym miastem w Chinach. Od jednego z dystryktów otrzymali czterohektarowy teren do zagospodarowania. Pierwsza stanie tam kaszubska restauracja.
Budynek jest już gotowy. Będzie w stylu staropruskim, charakterystycznym dla Kaszub. Czeka na transport do Chin. W Szanghaju będzie go składać 25 kaszubskich robotników. Wszystko będzie robione ręcznie. Nawet gwoździe wykuje kowal.
Polski pomysł spodobał się Chińczykom. W Polsce przedsięwzięcie było utrzymywane w tajemnicy. W Chinach wmurowanie kamienia węgielnego relacjonowało pięć ekip telewizyjnych i kilkunastu dziennikarzy. Grzegorz Sojda, zaangażowany w przedsięwzięcie, podkreśla, że Chińczycy są zainteresowani akcją. - Chińczycy chcą otworzyć się na świat i są zainteresowani, żeby różne kultury budowały coś takiego jak my - mówi w radiowej Jedynce. Karczma powstaje w pobliżu parku, który jest licznie odwiedzany.

Budowa restauracji będzie kosztować 1,5 miliona złotych. Jej otwarcie jest planowane na 1 października.
Przygotowała Magdalena Kropidłowska.
(ag)

Zobacz więcej na temat: Chiny Kaszuby Szanghaj
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przejazdem w Chinach przez trzy dni bez wiz

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 19:06
Pekin i Szanghaj wprowadzają od 1 stycznia 2013 roku dla pasażerów tranzytowych z 45 krajów, w tym wszystkich krajów Unii Europejskiej, możliwość bezwizowego pobytu przez 72 godziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak wjechał rowerem na najwyższy dom w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 09:55
Światowe Centrum Finansowe w Szanghaju ma 492 metry i jest piątym pod względem wysokości drapaczem chmur na Ziemi. Polski sportowiec Krystian Herba pokonał go schodami na rowerze, bijąc tym samym rekord Guinessa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaszubi chcą być narodem

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 18:08
Stowarzyszenia Osób Narodowości Kaszubskiej - Kaszëbskô Jednota walczy o uznanie Kaszubów za odrębny naród. Co ciekawe pomysłu nie popiera główna organizacja Kaszubów, czyli Zjednoczenie Kaszubsko-Pomorskie, gdyż uważa, że jest oderwany od rzeczywistości.
rozwiń zwiń