Owsiak: Przystanek Woodstock to niezwykle edukacyjne miejsce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 17:44
- To jest bardzo kolorowy festiwal. Wszyscy, którzy przyjeżdżają pierwszy raz, są pod wrażeniem. Cały czas ze sceny mówimy "stop narkotykom, stop przemocy", a proponujemy wiele aktywności, okazji do mądrego spędzania czasu - opowiada w Jedynce Jurek Owsiak.
Audio
  • Startuje 19. Przystanek Woodstock - Jurek Owsiak zaprasza (Popołudnie z Jedynką)
Jurek Owsiak na Przystanku Woodstock
Jurek Owsiak na Przystanku WoodstockFoto: Artur Rawicz/mat. promocyjne

Uroczyste rozpoczęcie 19. Przystanku Woodstock - pod patronatem radiowej Jedynki - już w czwartek, 1 sierpnia o godz. 15.00. Orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze" odegra hymn "Glory! Glory! Hallelujah!", Roman Polański - Ostatni Zawiadowca Stacji Żary - odgwiżdże początek festiwalu, a samoloty Iskry przelecą nad uczestnikami.

19. Przystanek Woodstock - przeżyj go z Jedynką >>>

- Jutro także my będziemy obchodzili 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. To już jest tradycja, że o godz. 17.00, ktokolwiek by nie był na scenie, przerywamy koncert i głosem syreny strażackiej będziemy chcieli oddać hołd wszystkim powstańcom - podkreślił dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

69. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - audycje specjalne i powstańcze piosenki w Jedynce >>>

W tym roku na trzech festiwalowych scenach wystąpią muzycy prezentujący bardzo różne style. - Jest i bardzo mocna muzyka, jak zespół Anthrax, jak Ugly Kid Joe czy Kaiser Chiefs, ale także Big Cyc, Kamil Bednarek. Będzie też Farben Lehre, który zagra wszystkie punkowe przeboje, ale także wystąpi Gooral z zespołem "Mazowsze". Ta muzyka się bardzo przeplata - opowiada Owsiak w "Popołudniu z Jedynką". Nie zabraknie także folku i muzyki alternatywnej, a wszystko to z pokojowym przesłaniem "stop narkotykom, stop przemocy".

Jerzy Owsiak zachęca także do udziału w spotkaniach Akademii Sztuk Przepięknych, której gośćmi w tym roku będą m.in. ks. Adam Boniecki, prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Grzegorz Miecugow, Emir Kusturica czy gen. Roman Polko. - To są ludzie, którzy uczą młodych ludzi jak dyskutować. Możemy się nie zgadzać, możemy mieć różne zdanie, ale unikamy wszelkiego rodzaju kłótni. Pełen namiot młodych ludzi słuchających mądrych rozmów to właśnie ASP - podkreślił. Rozmowy będą prowadzili dziennikarze radiowej Jedynki!

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Czytaj także

Jerzy Owsiak z medalem Szkół Sendlerowskich

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 20:10
Podczas Międzynarodowego Zjazdu Szkół Sendlerowskich, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odebrał medal "Ludziom czyniącym dobro".
rozwiń zwiń

Czytaj także

19. Przystanek Woodstock: malowane krowy i zielona energia

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 16:57
- Przystanek Woodstock to czysty Przystanek. Specjalnie na te dni zamówiliśmy zieloną energię, którą dostarczą specjalnie zamówione wiatraki - zapowiada Jurek Owsiak w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

19. Przystanek Woodstock. "To będzie eko-festiwal"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 19:03
- Bądźcie razem z nami. 1, 2 i 3 dzień sierpnia. Dodatkowe 50 pociągów, które was przywiozą. Można także przyjechać samochodem, autostopem lub wynajętym autobusem. Dla wszystkich jest tam miejsce. Czekamy na was - zapraszał w Jedynce Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

19. Przystanek Woodstock: bezpieczeństwo przede wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 17:40
W czwartek 1 sierpnia Roman Polański da znak i rozpocznie się Przystanek Woodstock. Wszystko jest już zapięte na ostatni guzik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

19. Przystanek Woodstock - przeżyj go z Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 12:00
Od 1 do 3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbywał się 19. Przystanek Woodstock. Radiowa Jedynka - patron medialny wydarzenia - relacjonowała dla swoich słuchaczy przebieg Najpiękniejszego Festiwalu Świata.
rozwiń zwiń