Owsiak podsumowuje 19. Przystanek Woodstock: tu nie ma mówienia o rzeczach błahych

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 23:00
- Ten festiwal zawsze uczy pokory, a 19. edycja szczególnie nauczyła nas jednej rzeczy, że warto o niego walczyć pokazując go w świecie - powiedział Jurek Owsiak podsumowując zakończony 19. Przystanek Woodstock.
Audio
  • Jurek Owsiak podsumowuje 19. Przystanek Woodstock (Popołudnie z Jedynką)
Ksiądz Adam Boniecki był jednym z gości Akademii Sztuk Przepięknych 19. Przystanku Woodstock.
Ksiądz Adam Boniecki był jednym z gości Akademii Sztuk Przepięknych 19. Przystanku Woodstock.Foto: Tomek Banasik/Przystanek Woodstock

Jurek Owsiak szacuje, że na tegoroczny 19. Przystanek Woodstock przyjechało 450-500 tysięcy ludzi.Ta liczba - jak podkreślił w radiowej Jedynce - zawsze jest wyzwaniem, ale organizację festiwalu chwalili zagraniczni artyści, a publiczność, jak zawsze, nie zawiodła.

19. Przystanek Woodstock - relacje radiowej Jedynki >>>

- Warto zapraszać gości ze świata. Przyjechali z Los Angeles, z Australii, z Nowego Jorku, z Brazylii ludzie, którzy się zajmują muzyką i pokazaliśmy im, że duży muzyczny festiwal można robić inaczej - mówił dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na Przystanku Woodstock na tym samym kempingu spotykają się muzycy, motocykliści, rodziny z dziećmi, a na terenie nie ma barierek. Tego podejścia nie zmieni nawet napaść na publicystę Grzegorza Miecugowa.

Grzegorz Miecugow: z pobiciem się nie liczyłem >>>

- Publiczność natychmiast zareagowała i skandowała "przepraszamy!", to standard zachowań na Przystanku Woodstock. Ja mniej się boję tego, że ktoś może przyjechać na Przystanek i zrobić nam coś złego. Bardziej się boję pojęcia "fanatyk", nawet fanatyka, który kocha Orkiestrę - skomentował Owsiak.

Przystanek Woodstock to także miejsce spotkań i dyskusji w Akademii Sztuk Przepięknych, a na trzech scenach w Kostrzynie nad Wisłą od lat grają wspólnie przedstawiciele gatunków muzycznych pozornie nie do pogodzenia.

Gooral i "Mazowsze" roznieśli 19. Przystanek Woodstock >>>

Podczas tegorocznej edycji festiwalu pobite zostały dwa rekordy Guinnessa: w grze na największym bębnie oraz układaniu najdłuższej linii z papierowych wiatraczków. - Było też dużo aktywności zmuszających do ruchu, graliśmy w piłkę nożną pod hasłem "wykopmy rasizm ze stadionów".

PRZYSTANEK WOODSTOCK to letni festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą. Pierwszy festiwal odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim. W tym roku odbywa się po raz 19. Do tej pory na Przystanku Woodstock zagrały między innymi takie grupy: Hey, Dżem, The Stranglers, Voo Voo, Pidżama Porno, Twinkle Brothers, T.Love, Raz Dwa Trzy, Kiling Joke, Sweet Noise, Armia, Dezerter, Guano Apes, Habakuk, Leszek Możdżer, Farben Lehre, Kobranocka, Lao Che, Apteka, Skindred, Jahcoustix Dog Eat Dog, czy The Prodigy.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(asz)

Czytaj także

19. Przystanek Woodstock - przeżyj go z Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 12:00
Od 1 do 3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbywał się 19. Przystanek Woodstock. Radiowa Jedynka - patron medialny wydarzenia - relacjonowała dla swoich słuchaczy przebieg Najpiękniejszego Festiwalu Świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak: Przystanek Woodstock to niezwykle edukacyjne miejsce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 17:44
- To jest bardzo kolorowy festiwal. Wszyscy, którzy przyjeżdżają pierwszy raz, są pod wrażeniem. Cały czas ze sceny mówimy "stop narkotykom, stop przemocy", a proponujemy wiele aktywności, okazji do mądrego spędzania czasu - opowiada w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock rozpoczął się patriotycznie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 18:13
Miłość, przyjaźń, muzyka i pamięć. Bo na Przystanku Woodstock także pamięta się o ważnych dla historii Polski momentach. Uczczono tam 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gooral i "Mazowsze" roznieśli 19. Przystanek Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 09:28
- Wiele stereotypów już łamaliśmy na Przystanku Woodstock: grała orkiestra symfoniczna, wykonywane było "Bolero" Ravela, ale wczorajszy koncert zaskoczył wielu. Wielosettysięczna rockowa publiczność śpiewała "Oj, dana, dana" z Gooralem i Zespołem "Mazowsze" - mówi Krzysztof Dobies (WOŚP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

19. Przystanek Woodstock: to już 10 lat w Kostrzynie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 13:48
- Mogę zapomnieć wiele innych rzeczy i wszystkie pozostałe edycje, ale pierwszy Przystanek Woodstock będę pamiętał i ja, i cały zespół ludzi, z którymi mam zaszczyt pracować - mówi w Jedynce Andrzej Kunt, burmistrz miasta Kostrzyn nad Odrą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock. Ten, który przegonił wielkie gwiazdy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 11:11
Pił w Spale, spał w Pile, ale przyjechał na Przystanek Woodstock. Konkurent Madonny i Phila Collinsa, czyli Artur Andrus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Miecugow: z pobiciem się nie liczyłem

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 13:00
Publicysta Grzegorz Miecugow chce, żeby Oskar W. został ukarany za swoje postępowanie. - Chciałbym, żeby wpłacił pewną kwotę na hospicjum albo pracował społecznie - mówił Miecugow w Jedynce.
rozwiń zwiń