X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Możemy się pytać o każdą wydaną publiczną złotówkę

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 16:10
Zdaniem gościa radiowej Jedynki Karola Mojkowskiego, pytając o to, na co wydawane są publiczne pieniądze możemy przeciwdziałać ich roztrwonieniu.
Audio
  • Karol Mojkowski o dostępie do informacji publicznej (Popołudnie z Jedynką)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

W opinii gościa audycji "Popołudnie z Jedynką", Karola Mojkowskiego z Pozarządowego Centrum Dostępu do Informacji Publicznej, jawność życia publicznego, możliwość uzyskiwania informacji na temat tego, co się dzieje z publicznymi pieniędzmi jest niezbędna, by obywatele zaczęli uczestniczyć w życiu publicznym.
Jak podkreśla gość Pawła Wojewódki polskie prawo pod tym względem jest bardzo dobre. Prawo do uzyskiwania informacji zagwarantowane jest każdemu obywatelowi m.in. w konstytucji. Gorzej jednak jest z praktyką. Obywatel, który przychodzi do urzędu, by dowiedzieć się, na co wydawane są publiczne pieniądze, często spotyka się z niechęcią czy wrogością ze strony urzędników. Nie jest traktowany jako ktoś, kto oliwi tryby demokracji, tylko jako ktoś, kto sypie w nie piasek.
- Tak być nie powinno. Taka osoba, która interesuje się życiem publicznym działa na korzyść nas wszystkich. Nie powinna być traktowana przez urzędnika jako problem, tylko jako spełnienie jego snu - mówi Mojkowski.
Gość radiowej Jedynki przypomina, że pytać możemy o każdą wydaną publiczną złotówkę. Urzędnik zaś ma obowiązek na nasze pytania odpowiedzieć bezzwłocznie, bezpłatnie i bez pytania o celowość naszych działań. - Pytają nie nadużywamy żadnej władzy - zaznacza Mojkowski.

Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

Zobacz więcej na temat: pieniądze prawo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ty też możesz zdecydować na co wydać unijne pieniądze!

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 13:10
Walka z bezrobociem, rozwój małych firm, poprawa zaplecza socjalnego - na te cele, zdaniem słuchaczy Czwórki, należałoby przekazać pieniądze w unijnego budżetu. Do końca sierpnia każdy z nas może wziąć udział w konsultacjach społecznych i wyrazić swoją opinię w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korupcja w Polsce? "Wszyscy żyjemy w sieci przysług i powiązań"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 15:34
Co jedenasty Polak w ostatnich latach wręczył łapówkę – wynika z najnowszego sondażu CBOS. Zarazem zdecydowana większość Polaków - 84 proc. – uważa, że łapówki w każdej dziedzinie życia, wszędzie i zawsze są niemoralne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Informacje o stanie naszego zdrowia krążą po rynku

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2013 09:25
Polacy nie wiedzą, że dane o ich zdrowiu może kupić firma, w której chcą się ubezpieczyć. A od niej może je przejąć bank, w którym chcą wziąć kredyt, pisze "Gazeta Wyborcza". Wszystko zgodnie z prawem.
rozwiń zwiń