X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ćwiąkalski o premii Kaplera: skoro była umowa, to należy zapłacić

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 16:27
Rafał Kapler otrzyma premię za nadzór nad budową Stadionu Narodowego. - Z góry było wiadomo, że ministerstwo sportu w tej sprawie poniesie porażkę - mówił w Jedynce Zbigniew Ćwiąkalski.
Audio
  • Zbigniew Ćwiąkalski o premii dla Rafała Kaplera (Popołudnie z Jedynką)
Zbigniew Ćwiąkalski
Zbigniew ĆwiąkalskiFoto: PAP/Paweł Supernak

Narodowe Centrum Sportu ma wypłacić swemu byłemu szefowi Rafałowi Kaplerowi ponad pół miliona zł wraz z odsetkami tytułem wynagrodzenia dodatkowego za sprawowanie funkcji. W środę warszawski sąd uwzględnił pozew Kaplera w tej sprawie. Wyrok jest nieprawomocny. Zbigniew Ćwiąkalski mówił w "Popołudniu z Jedynką", że należało się spodziewać, że Rafał Kapler wygra przed sądem. - Ja już kiedyś mówiłem, że jeżeli jest umowa, to z takiej umowy trzeba się wywiązać - podkreślił były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

- Rozumiem, że w grę wchodziły tu pewne elementy polityczne, ale skoro kiedyś ktoś taką umowę zawarł, mecze się odbyły, stadion został oddany do użytku, to trzeba zapłacić. W umowie pewnie nie było różnych szczegółów dotyczących tego, co tam i w jaki sposób ma funkcjonować. Czasami się zawiera złą umowę z punktu widzenia inwestora, ale trzeba tego ponosić konsekwencje - zaznaczył gość radiowej Jedynki.

Rafał Kapler odszedł z NCS w lutym 2012 r., gdy okazało się, że Stadion Narodowy - za którego budowę odpowiadało NCS - nie będzie gotowy na pół roku przed Euro 2012 i że nie będzie mógł na nim być rozegrany mecz o superpuchar. Resort sportu nie zgodził się na wypłatę kwoty, którą przewidywała umowa Kaplera na wypadek jego wcześniejszego odejścia z NCS. Kapler skierował sprawę do sądu, proponował NCS ugodę co do kwoty w wys. 571 tys. 187 zł i 50 groszy.

Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

"Popołudnie z Jedynką" od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

(aj)

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kapler dostanie od NCS ponad pół miliona złotych premii

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 21:13
Narodowe Centrum Sportu musi zapłacić swojemu byłemu szefowi 571 tysięcy złotych. Rafał Kapler wygrał proces, który toczył się przed warszawskim Sądem Okręgowym.
rozwiń zwiń